Сб. Ноя 27th, 2021
  Стоит ли ремонтировать старую мебель? - Блог о мебели

  Як чудово викласти тротуарну плитку у дворі

  Гранично звичайна технологія укладання бруківки у дворі власного будинку дозволяє зробити роботи силами індивідуального забудовника без залучення фахівців. Достатньо організувати ухили покриття, змонтувати зливову каналізацію, вибрати раціональну схему розкладки та матеріал, на який проводитиметься мощення залежно від навантажень під час експлуатації.

  Тонкощі експлуатації покриття у дворі

  Перш ніж приступити до прикраси обійстя фігурними елементами мощення ФЕМ, необхідно з’ясувати, як правильно спланувати рельєф ділянки та зменшити бюджет облаштування території. ФЕМ є бюджетним оздоблювальним варіантом, якщо порівнювати з асфальтобетонним покриттям, дозволяють вирівняти нерівності шляхом терасування та виготовлення ухилів 4 – 7 градусів, необхідних для самопливного видалення дощових та талих стоків.

  Щоб покласти бруківку рівно та забезпечити максимальний ресурс покриття, потрібно враховувати такі факти експлуатації:

  • якщо намічаються навантаження тільки від пішохідного трафіку, можна застосовувати тонку бруківку 3 — 5 см по шару, що підстилає з піску або щебеню;
  • під час використання дворової території як паркування або для забезпечення заїзду вантажних авто (машина асенізаторів, вивантаження дров, добрив), потрібно застосувати тротуарну плитку або бруківку 5 – 8 см товщини, та посилити основу плитою-підбетонкою.

  Товщина бруківки залежить від навантажень під час експлуатації.

  Важливо! Зливова каналізація (точкова або лінійна) потрібна у всякому разі, тому що ФЕМ робляться з бетону, гуми або полімербетону, а всі ці матеріали затримують вологу на поверхні.

  Мощення двору плиткою для тротуару

  Лягати плитку у дворі слід з огляду на специфіку технології:

  • фігурні деталі мощення ФЕМ в 90% випадків укладаються на пісок або напівсуху стяжку (цементна суміш і піску), тобто на сипучий матеріал, який не має стабільної геометрії;
  • Для забезпечення просторової жорсткості покриття дороги за час експлуатації напівсуху стяжку або пісок потрібно засипати в коробчасту конструкцію, щоб прибрати висип, щоб це зробити застосовуються садові бордюри, лотки зливової каналізації та деталі конструкцій типу типу будівлі (фундамент, цоколь).

  Для забезпечення жорсткості конструкції необхідний жорсткий просторовий короб, наприклад з бордюрного каміння.

  Порада! Підрахунок кількості бруківки краще робити після розмічування двору з урахуванням схеми розкладки, наявності криволінійних ділянок та підпірних стін для терасування ділянки.

  Розмітка двору

  На цьому етапі необхідно відбити єдиний горизонтальний рівень двору, створити ухили і оконтурити шнурами зону мощення. Щоб укласти бруківку на сипучі суміші, потрібна жорстка основа, бажано з ґрунтів з мінімальним вмістом глини. Насправді забудовник стикається з такими проблемами:

  • наявність орного шару – в чорноземі/сероземі міститься надмірна кількість органіки, яка перегниває під покриттям дороги і грунт дає не контрольовану усадку під тротуарною плиткою;
  • холодне пучення – після насичення зливовими водами частки ґрунту не рівномірно стають більше в обсязі, ґрунт спучується, руйнуючи та виштовхуючи покриття назовні;
  • складний рельєф — при невеликих перепадах висоти (4 — 7 градусів) плитку можна укласти без планування подвір’я, оскільки ці ухили потрібні для самопливного видалення опадів, в інших варіантах двір доведеться террасувати бордюрним камінням, габіонами або бетонними підпірними поверхнями стін.

  Розмітка складного малюнка бруківки у дворі.

  У варіанті, який був останнім, автоматично додаються сходинки для переходу між терасами. Їх краще зробити з елементів ФЕМ, щоб зберегти стильову єдність ландшафтного дизайну.

  Тому розмітка двору потрібна для окреслення зони мощення, з поверхні якої буде прибраний родючий шар та замінений нерудним матеріалом. Щоб це зробити застосовуються коли або обноски, шнур натягується по зовнішній грані бордюрного каміння або лотків зливової каналізації.

  Вимоги до основи

  Якщо є наявність у ґрунті глини вона спушиться під час зими та зруйнує покриття. На свіжому насипі, навпаки, ґрунт просяде на протязі певного часу. Тому в першому варіанті частину ґрунту (верхні 40 см) замінюють інертним матеріалом, в якому немає глини та набухання зведено до мінімуму.

  Щебенева основа для бруківки.

  В іншому варіанті також знімається чорнозем, але вже на глибину 0,6 м, сипеться 15 — 20 см щебеневий шар і відливається 10 см підбетонна по всій дворовій поверхні. Фігурні деталі мощення укладаються на пісочний шар товщиною 15 см мінімум або напівсуху стяжку (1/6 цемент, пісок, виходячи з цього) товщиною 10 см мінімум. Усі шари обов’язково ущільнюються вібраційною плитою.

  Приготування суміші

  Покласти дорогу можна на розчин, суху суміш-гарцівку або чистий пісок. Перший варіант дорогий, покриття має нульову ремонтопридатність і вкрай чутливе до зсувів основи. Напівсуха стяжка особливих переваг якщо порівнювати з чистим піском не дає, тому що для нормального формування цементного каменю потрібно, хоча б, невелике водоцементне співвідношення, а не просто волога, що проникла в нижній рівень.

  Приготування напівсухі стяжки з цементу та піску.

  Бордюри та зливова каналізація

  Ресурс та якість мощення безпосередньо залежать від монтажної технології зливових лотків та бордюрів для саду. Такі елементи вищі за бруківку, для них доведеться поглибити траншеї вздовж периметра зони мощення. Укладаючи їх на основу, необхідно дотримуватися технології:

  • встановлення на розчин;
  • вирівнювання верхньої грані молотком із гуми по шнуру;
  • додавання розчину на бічні вертикальні сторони всередині/зовні для вертикальної фіксації.

  Покладений бордюрний камінь сипається зовні ґрунтом, усередині нерудним матеріалом (пісок або щебінь) в єдиному рівні з поверхнею шару, що підстилає. Лотки зливової каналізації та дощові каналізації встановлюються у нижніх точках зони мощення. Для зниження бюджету облаштування території лотки зливової каналізації можуть замінювати бордюри на одній стороні двору.

  Укладання цільної плитки

  На виготовлену основу тротуарна плитка лягає за технологією:

  • відсипання контактного шару – внутрішній простір жорсткого просторового короба, обмеженого бордюрами та елементами фундаменту заміського будинку, заповнюється напівсухою стяжкою (шар 3 см) або чистим піском (шар 4 – 5 см);
  • вирівнювання — уздовж будь-якої сторони зони мощення (зазвичай довгою) на пісок укладаються маяки, відстань між ними дорівнює розміру правила, яким і забирається зайвий сипкий матеріал під час руху інструменту по напрямних;

  Мал. 8 Вирівнювання напівсухі стяжки правилом

  • мощення – згідно з обраним малюнком та схемою укладання фігурних елементів мощення бруківка встановлюється на вирівняний сипучий матеріал близько один до одного.

  Правило робиться з рівної сухої дошки з обрізаними краями, знизу з двох сторін якої ножівкою створюються з прямими кутами запили. На відміну від кахлю, що укладається на клейову суміш, по тротуарній плитці можна ходити відразу ж, тому роботи зручніше ваги перед собою. Це дає можливість вирівняти по маяках кожен сантиметр поверхні мощення та укласти деталі ФЕМ завдяки одному прийому, що різко збільшує продуктивність.

  Безінструментне укладання тротуарної плитки на вирівняний та затрамбований пісок

  Порада! При якісному вирівнюванні по маяках напівсухі стяжки або піску бруківку навіть не треба обсаджувати киянкою на гумовій основі. Після засипання швів вся поверхня ФЕМ піддається вирівнюванню та ущільненню вібраційною плитою, позбавляючи домашнього майстра від ручної праці.

  Підрізування та заповнення швів

  Без крою фігурних елементів мощення виходить обійтися тільки на ділянках правильної геометричної форми, та й то не для всіх колекцій ФЕМ. Підрізка бруківки потрібна у вузлах примикання:

  • у бордюрного каміння, фундаментів, цоколів;
  • біля дощеприймачів та на перехрестях;
  • на радіусних, звивистих ділянках.

  Крій ФЕМ виконується алмазним відрізним диском або оснасткою по каменю УШМ. На відміну від деяких бордюрів, бруківка посилення не має, ріжеться дуже легко.

  Для деяких модифікацій ФЕМ виробники виробляють половинки, що дає можливість обійтись без підрізування.

  На останній стадії укладений матеріал для облицювання необхідно додатково захистити від усунення в момент експлуатації. Для цього шви необхідно наповнити кварцовим або кар’єрним митим піском. Частинки перелічених матеріалів мають подертий край, тому саморозклинюються всередині швів під своєю вагою, не вимиваються зливовим дощем і не видуваються вітром.

  Засипання швів ФЕМ.

  Пісок насипається купками по зоні мощення перед ущільненням оздоблення вібраційною плитою, змітається щіточкою по всій поверхні двору. Сипучий матеріал проникає у шви самостійно, після обробки поверхні вібраційною плитою змітаються залишки сипучого матеріалу.

  Вузол сполучення з вимощенням

  Якщо передбачається мостити плиткою для тротуару всю дворову територію, то відмостка за умовчанням також прикрашається цим матеріалом. Тому слід передбачити тонкощі:

  • ширина вимощення повинна бути на 15 — 20 см більше проекції даху на землю;
  • ухил вимощення повинен бути від стін назовні в межах 4 – 7 градусів;
  • рельєф дворової території, зі свого боку, може мати ухил у бік заміського будинку.

  Тому вздовж периметра вимощення необхідно змонтувати лінійну зливову каналізацію з поверхневих лотків. Або забезпечити відведення стоків із водостійкої поверхні покриття з бетону в точкові дощові каналізації, встановлені в нижніх точках двору, та організувати ухили тротуарної плитки в їх бік.

  Вузол сполучення вимощення та тротуарного покриття двору з компонентами зливової каналізації.

  Важливо! На етапі виготовлення підстилаючого шару укладаються труби дренажної каналізації від дощоприймачів у бік підземного резервуара для прийому та накопичення стоків.

  Таким чином, мощення двору плиткою для тротуару самотужки не становить труднощів для індивідуального забудовника, навіть на нерівному рельєфі. Слід передбачити склад ґрунту та його несучу здатність залежно від навантажень під час експлуатації на це декоративне покриття.

  Облаштовуємо територію біля будинку – бруківка у дворі власного будинку

  Існує багато варіантів благоустрою території, але найбільш поширеним рішенням вважається бруківка у дворі власного будинку, фото різних варіантів широко представлені в літературі та на тематичних сайтах.

  Є дуже великий вибір бруківки, яка відрізняється розмірами, формою, способом виготовлення, палітрою кольорів. Щоб правильно її підібрати для благоустрою двору власного будинку, потрібно спочатку розібратися в асортименті, знати плюси і мінуси кожного виду плитки.

  Види та візерунки

  Для укладання у дворі власного будинку, можна застосовувати різні варіанти бруківки. Основна їхня відмінність не у формі малюнку або розмірі, а у способі виготовлення. Бруківка може реалізовуватися кількома варіантами, кожен з яких має кілька позитивних якостей та недоліків.

  Вібролита

  Робиться вона методом вібролиття, це дуже доступний та недорогий варіант. Зроблений розчин заливають у форму, що знаходиться на вібростолі. Під час його роботи розчин потроху застигає та ущільнюють, після цього вироби поміщають у сушильну камеру.

  Процес виготовлення простий і багато часу не займає, тому плитка має невисоку вартість виготовлення. Щоб надати певного кольору, пігмент додають у розчин.

  Вібролита бруківка

  Переваги вібролитої плитки:

  • можна отримувати будь-який колір, щоб це зробити застосовуються різноманітні барвники;
  • зовнішня сторона виходить глянсовою;
  • швидко робиться;
  • маленька ціна.
  • відносно низька міцність;
  • не любить температурні перепади;
  • експлуатаційний термін менший, ніж такої ж плитки, але виконаної іншим варіантом.

  Плитка вібролита тротуарна у дворі

  Для благоустрою доріжок у приватному дворі власне вібролита плитка вважається чудовим варіантом.

  Вібропресована

  Даний метод дає можливість отримувати більш міцну плитку, оскільки форми після наповнення їх розчином направляються під вібропрес. Плитка ущільнюють за рахунок вібрації і цей процес дає можливість отримати якісний матеріал.

  Хороші якості вібропресованої бруківки:

  • дуже висока міцність;
  • можна автоматизувати її виробництво;
  • висока стійкість до морозів;
  • високий службовий термін.

  Вібропресована бруківка

  Її недоліки в тому, що існує обмежений вибір форм та забарвлення, і ще дуже велика ціна.

  Полімерпіщана

  Її відмінність не тільки в способі виготовлення, але і в матеріалах, що застосовуються, це дуже сучасне рішення. До складу цієї плитки входить тільки пісок та полімерна сполучна, в ній немає цементу.

  Спочатку пісок просіюють, після цього прожарюють і перемішують полімерним етиленом. Потім суміш гріють при 250 градусах, заливають у підготовлені форми і відсилають їх під прес. Застосування барвників дає можливість отримувати будь-який колір.

  Приклад оформлення плиткою території біля будинку

  • велика міцність;
  • не поглинає вологість;
  • не боїться морозу;
  • важить мало;
  • великий вибір кольорів та форм;
  • високий службовий термін.

  З мінусів можна відзначити те, що в спеку матеріал стає ширшим, тому необхідно обов’язково робити зазори не менше 3 мм.

  Є дуже великий вибір візерунків бруківки, тому завжди можна підібрати варіант, який сподобався:

  • тротуарна плитка – зовні вона нагадує стару бруківку;
  • гжелка — складається з великого важливого елемента, у якого розташовані 4 дрібних;
  • традиційна плитка — має 4 сегменти, у кожному з яких є смуги;
  • хмарка — опукла фактура, тому виріб шорсткий і матовий;
  • конюшина – має нестандартну форму, її легко класти;
  • квітка;
  • касо – дає можливість отримувати малюнок у храмовому стилі, для цього будь-який компонент ріжуть під куток;
  • кленовий лист;
  • гладка;
  • паркет — наявність ребристої поверхні дозволяє зручно пересуватися під час зими;
  • хвиля;
  • котушка — має вигляд бобіни для ниток;
  • павутинка та інші.

  Якщо з тильного боку плитковий колір має відтінок жовтого, це вказує на її погану якість, так як застосовувався пісок з глиною.

  Способи укладання у дворі власного будинку

  Розглянемо, як покласти бруківку у дворі. Наявність на сьогоднішньому ринку будівельних матеріалів великого вибору бруківки дає прекрасну можливість створювати у дворі дуже різноманітні візерунки. Найлегше класти деталі одного або двох кольорів, а при розробці малюнка, потрібно буде добре постаратися. Щоб викласти плитку у вигляді малюнка, спочатку на паперовому носії роблять ескіз. Існує багато варіантів укладання та можна підібрати той, який сподобався.

  Ялинка

  Це поширений варіант укладання, виконати його дуже легко, тому з ним може впоратися навіть домашній майстер-початківець. Деталі беруть у формі прямокутника, вони бувають одного або двох кольорів. Щоб створити такий малюнок, плитки укладають під кут 45 або 90 градусів.

  Приклад укладання ялинкою

  Хаотичний малюнок

  Це також простий і доступний спосіб укладання, впоратися з яким буде дуже легко. Потрібна плитка різноманітного розміру та кольору, не потрібно триматися строгих ліній, деталі укладаються в розкид.

  Це дає можливість отримати індивідуальне та неповторне рішення, яке завжди виглядатиме красиво та стильно.

  Хаотичне укладання – гарне рішення

  Шаховий малюнок

  Це один із звичайних варіантів, тут плитки укладають як у шахах. Легше працювати з квадратними елементами, і вони мають бути контрастних кольорів. Подібний малюнок не набридає, виглядає завжди незвичайно.

  Об’ємні рішення

  Якщо фантазія широко розвинена, можна здійснити цей варіант укладання. Тут застосовується гра кольору та різні варіанти укладання, що дає чудову можливість створювати об’ємні рішення.

  Гарне комбінування різних плиткових відтінків

  Круговий малюнок

  Таке укладання попросить багато часу, для неї потрібно заздалегідь зробити розмітку, інакше не вдасться зробити монтаж по колу. Такий варіант завжди виглядає оригінально та динамічно.

  Інші варіанти

  Крім традиційних варіантів укладання бруківки, є багато інших варіантів, які дійсно дають можливість працювати з компонентами різноманітного розміру та форм. Можна створювати різні орнаменти, поєднувати між собою варіанти укладання, що дає можливість зробити двір власного будинку неповторним та незвичайним.

  Особливості укладання

  Після вибору плитки та підготовки основи, переходьте до її укладання. Існують певні властивості виконання перерахованих робіт, дотримання яких дасть змогу правильно здійснити укладання бруківки:

  • щоб не пошкодити підготовлену поверхню, рекомендується монтаж елементів виконувати від себе;
  • укладання робиться вздовж діагоналі;
  • зазор між сусідніми елементами має бути 1-2 мм;
  • для того, щоб плитка стала на місце, застосовують дерев’яну киянку;
  • якщо елемент ліг нижче за належний рівень, його знімають і підсипають пісок;
  • при необхідності розрізати деякі частини, виконують це після робіт із укладання всієї цілої плитки;
  • для нарізування застосовується кутова шліфувальна машина з алмазним відрізним диском;
  • встановлення бордюру дає можливість надати ділянці правильної форми та досконалого вигляду;
  • після завершення монтажу поверхню посипають сухою сумішшю піску і цементу, і рівномірно наповнюють нею шви;
  • за допомогою розпилювача заливають укладену плитку;
  • застосовувати покриття, яке вже готове можна через 2 дні, цей час потрібно для застигання цементу в швах.

  Фото, варіанти укладання

  Для укладання бруківки у дворі власного будинку є дуже великий вибір стилів та видів. Будь-який господар може застосовувати вже готові варіанти або вигадати власний шляхом комбінування описаних видів.

  Комбінування плиток різноманітної форми та забарвлення дає чудову можливість створювати незвичайні орнаменти, які можуть бути виконані у полікольоровому, двотонному чи монотонному рішенні.

  Варіант укладання бруківки з малюнком

  Приклад комбінування плитки різних видів та різного забарвлення

  Яскраві кольорові наголоси

  Будь-яка людина, маючи елементарні навички виконання будівельних робіт та бажання, може вкласти у себе у дворі бруківку. Для цього необхідно просто виконувати рекомендації фахівців та триматися розробленої технології.

  Відео на тему

  Бруківка для власного будинку — гарні ідеї кладки та рекомендації новачкам у фото-огляді!

  Останнім часом є багато різних способів з благоустрою території в заміському або приватному будинку, або ж просто на дачній ділянці. Дуже багато власників прагнуть зробити власну територію красивою, але водночас дуже невеликою та унікальною. Більш правильним і відповідним варіантом благоустрою власної території, можна віднести бруківку.

  Зрозуміло, укладена бруківка на власному подвір’ї буде радість приносити і захоплення дуже довго. Однак не має значення, якість плиткового укладання.

  Можна викликати досвідченого фахівця, який виконає цю роботу якісно та швидко, але цілком можна і самостійно виконати цю роботу. Тому, якщо ви захотіли зробити облаштування власної території, дана стаття допоможе вирішити цю проблему.

  Переваги матеріалу

  Бруківка вважається найпоширенішим матеріалом для оздоблювальних робіт при облаштуванні території, а також при викладанні різних доріжок. При цьому плитка має багато позитивних специфічних особливостей, завдяки яким він має великий попит.

  • не вимагає спеціальних навичок та знань, тому плитку можна укласти самостійно, не звертаючись до майстрів.
  • є широкий вибір асортиментного ряду плитки різної форми, відтінків кольорів та структури. Все це переважно допоможе здійснити будь-яку ідею дизайнера, при цьому плитка добре входить на площі ділянки.
  • має дуже високу стійкість до мокрих умов, при цьому плитка абсолютно води не боїться та інших опадів.
  • має тривалий експлуатаційний термін. Матеріал виготовлення бруківки може тримати великі навантаження не один рік, проте плитка не втратить власних властивостей експлуатації.
  • легкість та зручність будівельних робіт. Основна особливість при роботах з ремонту полягає в тому, що якщо де-небудь на конкретній ділянці є пошкоджена плитка, то в даному випадку немає потреби робити ремонт території великого розміру. В даному випадку необхідно лише видалити зіпсовану плитку на нову, з подібним завданням справиться фактично кожен.
  • матеріал виготовлення будь-якої плитки має хорошу екологічність, тому вона не буде погано впливати на людське здоров’я, це важливо.

  • укладання бруківки має велику ціну роботи, хоча і не дуже значну.
  • необхідно застосовувати дуже багато укладання плитки, а ще на це знадобиться багато часу.
  • при непростих дизайнерських роботах не завжди можна виконати подібну роботу самому, тому тут знадобиться допомога майстра професіонала. Послуги такого роду вимагатимуть позачергових витрат.

  Тому, коли купуєте плитку дуже важливо розуміти все за і проти, добре розрахувати всі тонкощі і лише потім зробити певний вибір.

  Підготовка до укладання

  Перед тим як розпочати роботу необхідно приступати до головного етапу, це підготовка території майбутнього розміщення плитки. Отже, на підготовчому кроці в першу чергу потрібно забрати верхній шар ґрунту глибиною не більше ніж 20 см. Далі, цей простір потрібно очистити, а ще видалити різне коріння рослин або дерев, видалити каміння.

  А ось, якщо на можливому місці укладання плиткою ґрунт має суглинки, то тут потрібно буде створити систему дренажу. Це зробити дуже просто, досить спорудити маленький ухил, яким вся вода з покриття буде текти вниз по ухилу.

  Далі, потрібно буде зробити трамбування підготовленого місця, на якому передбачається зробити плиткове укладання. Можна зробити саморобну трамбування з невеликої колоди і гладкої дошки, але все-таки краще застосовувати трамбування. Потім, потрібно виконати заглиблені канавки, куди ставитимуться бордюри або бордюрні камені.

  Далі вирішальним моментом вважається виконання спеціальної подушки з бетону. Ця подушка необхідна для того, щоб на неї можна було встановити бордюрні камені або бордюри. Після того, як подушка вже готова, потрібно зробити викладку готового щебеню або каменів дрібних розмірів. Потім можна повільно переходити до роботи підготовки основи.

  Отже, на цьому кроці необхідно зробити піщану присипку завтовшки приблизно 10 см. Але багато переваг краще віддавати щебеню має дрібну фракцію, можливо це прекрасний варіант, але набагато краще застосовувати пісок.

  Буває таке, коли на території, де передбачається плиткове укладання, є слабопучиниста або волога земля, то в даному випадку доводиться задіяти спеціалізований геотекстиль, який потрібно укласти в кілька щільних шарів. Інший етап, це присипка щебеню. У подібних роботах щебінь рекомендується застосовувати розміром фракції не більше ніж 20 мм.

  При цьому шар засипки на землю не повинен бути більше 20 см. Після того, як щебеня обсипане на підготовленій території, її слід добре намочити водою, а потім добре затрамбувати найкраще застосовувати трамбування.

  Плиткове укладання

  Укладання бруківки це непроста та старанна робота, тим більше для того, хто вперше з нею стикається. Тому у більшості з’являється зрозуміле питання, як необхідно робити плиткове укладання.

  Не має значення вибір малюнка або візерунка, щоб доріжка мала гарний вигляд. Для того, щоб плиткова укладання була рівною та якісною на підготовленому місці необхідно натягнути шнур, який служив би орієнтиром для рівного плиткового укладання.

  Також необхідно дуже уважно подивитися на щільність примикання плитки між собою, між ними не повинно бути великих щілин. Для швидкого та гарного укладання плитки її слід класти вздовж діагоналі від себе.

  Важливі етапи

  Робити плиткове укладання спокійно не поспішаючи, і стежити за тим, чи рівно вона укладена. При відхиленнях рівності укладання потрібно виправити і домогтися, щоб плитка була укладена рівно. Так якщо плитка провалилася нижче необхідного рівня, то потрібно насипати трохи піску або особливу суміш піску і цементу і класти плитку.

  А ось якщо плитка буде вищою за належний рівень, в даному випадку потрібно скористатися молотком з гуми, який призначений для даної мети. Потрібно тільки постукати по плитці, не докладаючи значного зусилля. Перевіряти рівність укладання потрібно звичайним бульбашковим рівнем, тільки пристойної довжини.

  Після того, як плитка укладена, її слід добре затрамбувати. Тут доводиться задіяти бензинове трамбування, завдяки якому поверхня плиткового укладання буде ідеально рівною і гладкою.

  Не має значення стек води з плиткової поверхні. Тому в процесі плиткового укладання необхідно стежити за наявністю ухилу від центральної частини до краєчок.

  На кінцевій стадії, плиткову поверхню потрібно розсипати особливу суміш на цементній основі та піску. Робиться це для того, щоб забилися шви між плитками. А всю зайву суміш необхідно видалити з плиткової поверхні, а потім кожен сантиметр поверхні необхідно полити водою. Далі, суміш затвердіє і готовою доріжкою можна буде ходити.

  Тонкощі монтажу

  Можливо для когось, процес плиткового укладання здасться легким і швидким, але це зовсім не правильно, як може здатися. Все набагато проблематичніше, тому що в процесі укладання є дуже важливі моменти. Тож давайте розглянемо їх:

  • Процес плиткового укладання рекомендується робити вздовж діагоналі. У процесі паралельного укладання плитки виникає високий відсоток відходів, що дуже проявляється на фінансовій складовій.
  • Щоб надати плитці конкретної форми або бордюрам їх слід підрізати, під ці цілі рекомендується застосовувати спеціалізований бензорез, але можна застосовувати звичайну кутову шліфувальну машину зі спеціальним диском.

  Висновок

  Зрозуміло, будь-який господар власного будинку за містом або будиночка на дачі, прагнуть мати доглянуту і симпатичну територію, яка веселила б власною красою не один рік. Тому більшість віддають власну перевагу бруківці. Саме матеріал такого роду здатний радикально прикрасити територію у дворі настільки, що дізнатися буде зовсім не просто.

  З боку здається, що плиткове укладання це дуже звичайне і не важке заняття. Однак це помилка. Під час роботи з укладання плиткою є певні нюанси і моменти важчі які потрібно знати. Перед тим як приступати до укладання, потрібно вивчити все теоретично, вивчити всі тонкощі та інші моменти при укладанні.

  Після цього можна самому починати працювати. При дотриманні всіх необхідних правил укладання, можна прикрасити власну територію настільки, що дізнатися буде зовсім не просто, це лише залежить від власної фантазії і уяви.

  Бруківка у дворі будинку, як найкращий варіант облаштування території

  Плиткою для тротуару у дворі приватного будинку на даний момент вже не здивуєш нікого. Хоча варіантів благоустрою території біля будинку є велика кількість, тротуарна плитка залишається однією з найпопулярніших. Інтерес на цей матеріал для будівництва щороку зростає. Адже плитка себе зарекомендувала як міцне покриття високої якості для облаштування простору приватних домоволодінь.

  Вибираємо плитку для двору будинку

  Підбираючи покриття для території ділянки біля будинку, варто звернути увагу на такі його критерії:

  • навантажувальні характеристики,
  • різновиди,
  • способи виготовлення.

  Навантажувальні якості плитки залежать від її товщини – чим товстіша плитка, тим надмірні навантаження вона може тримати. Наприклад, для доріжок саду підійде тротуарна плитка завтовшки 3-6 см, для паркувального місця автомобіля – від 6 см.

  Розрізняють такі різновиди бруківки:

  • Піщано-цементна – цемент, щебінь, вода.
  • Гумова – поліуретан, гумова маса, наповнювач.
  • Клінкерна – глина.
  • Полімерно-піщана – пісок, полімерні матеріали, барвники.
  • Гранітна – крихта природного каменю.

  За способом виготовлення тротуарна плитка поділяється на: вібролиту, вібропресовану та гіперпресовану. Сенс методики віброперсування полягає в тому, що суміш бетону заливають у форми із пластику, які знаходяться на спеціальному вібростолі. Потім пресом максимально ущільнюють суміш, формуючи плитку.

  Вібролита стає легше. Суть методу полягає в тому, що суміш заливають у форми, що сушаться на вібростолі без використання преса. Цей спосіб дає можливість робити тротуарну плитку різних форм, кольорів та малюнків.

  Гіперпресована плитка робиться шляхом гідравлічного пресування без вібрації. Процес виробництва абсолютно автоматизований, дає можливість робити пристойну кількість тротуарної плитки за менший термін, роблячи її на порядок дешевшою за виготовлену іншими варіантами.

  Вибираємо оптимальний варіант укладання та малюнок

  Якщо територія приватного домоволодіння порівняно невелика, краще підбирати плитку з дрібним малюнком і неяскравих відтінків. Це візуально розширює простір. Хазяї ж великих присадибних площ у підборі малюнка і кольору не обмежені: тут чудово підійде як великий малюнок, так і маленький, кольори покриття теж бувають різними. Основне, щоб візерунок вписувався в єдину суть архітектури будівель.

  Є різні методи укладання плитки для приватних будівель:

  Тільки є одне АЛЕ – до вибору схеми укладання бруківки для двору власного будинку треба підходити дуже і дуже продумано, адже термін її служби може досягати 40-50 років.

  Готуємо інструмент, який знадобиться

  Щоб покласти тротуарну плитку у дворі самостійно, варто запастися цілим арсеналом інструментів:

  • Коля та мотузка для розмічування
  • Киянка
  • Рівень
  • Правило
  • Лопата
  • Ручний каток
  • Кутова шліфмашина
  • Кельня
  • Відро
  • Віник
  • Тачка
  • Шланг для поливу

  Кількість інструментів може змінюватися в залежності від території покриття. Чим вона вища і складніша (нерівності, спуски, підйоми), тим більше інвентарю стане в нагоді для виконання роботи. Деякі інструменти можна замінити. Наприклад, киянка легко змінюється на молоток із гуми, правилом послужить і звичайна довга дошка. Ручний каток, який широко застосовується професійними укладачами тротуарної плитки, можна замінити спеціальним трамбуванням. Шланг для поливу – лійкою. Якщо територія покриття маленька, можна обійтися без тачки для транспортування плитки.

  Готуємо основу для плиткового укладання

  Правильно підготовлена ​​основа для укладання бруківки – запорука рівного дворового покриття. Для початку необхідно зробити поверхню рівною по мотузці. Там, де ґрунт виступає – обрізати, де є ями – насипати і потім добре затрамбувати. Щоб у перспективі бур’яни не проростали через плитку, ґрунт потрібно застелити нетканим матеріалом. І вже на нього класти суміш.

  Підкладка під бруківку може бути різною:

  • Піщана. Плитка фіксується на подушці з піску та підтримується бордюрами.
  • Цементно-піщана. До піску додають сухий цемент, укладають тротуарну плитку, потім додають воду, за рахунок чого суміш схоплюється.
  • Стяжка з бетону лягає у місцях найбільшого навантаження (наприклад, під місце для паркування для автомобіля).
  • Щебенева підкладка має мінімальну несучу здатність, тому краще підійде для місць з меншою інтенсивністю навантаження (доріжки в саду, стежки).

  Збираємо тротуарну плитку на ділянці

  Сучасна бруківка – настільки практичний та зручний матеріал для будівництва, що укласти її на території власного будинку самостійно під силу навіть новачкам. Потрібно лише дотримуватися конкретної черговості робіт.

  Етапи викладки тротуарної плитки, такі:

  • Перед початком викладки плитки слід прибрати грунт на глибину 30-40 сантиметрів.
  • Для вирівнювання дуже маленького пісочного шару буквально кілька сантиметрів.
  • Укладання підкладки. Спочатку щебеневий шар (приблизно 10 сантиметрів). Ще один шар — пісок, а також сантиметрів 10-15. Далі кладеться суха суміш 15-20 сантиметрів. Будь-який шар підкладки потрібно ущільнювати.
  • Геотекстиль краще укладати між усіма шарами, тому ймовірність виникнення бур’янів зводиться до нуля.
  • Установка бордюрів. Бордюри повинні на пару міліметрів виступати над поверхнею плитки. Для цього варто помістити їх на спеціалізовані бетонні замки.
  • Викладання тротуарної плитки проводиться згідно з обраним малюнком. Для щільнішої кладки плитка простукується киянкою або молотком з гуми. Слід також залишати проміжки в пару міліметрів, щоб при розширенні покриття не деформувалося.
  • Заповнення міжплиткових швів проводиться сумішшю піску та цементу. При цьому потрібно дуже ретельно стежити, щоб між швами не потрапляло сміття. Це здатне призвести до руйнування матеріалу з плит.

  Ідеальна схема укладання бруківки виглядає так:

  Фото плитки у дворі

  Якщо всі кроки укладання проведені правильно, бруківка у дворі власного будинку прослужить вірою та правдою, дивуючи власною привабливістю з естетичної точки зору та красою зовнішнього первісного вигляду не один рік. Яскраве або неяскраве, гладке або шорстке, з дрібним малюнком або великим візерунком, це дивовижне покриття зможе прикрасити будь-яке подвір’я, надавши архітектурній композиції споруди завершений та акуратний вигляд. Різноманітність найсучаснішої тротуарної плитки дає простор творчості, даючи можливість здійснювати досить сміливі фантазії дизайнерів.

  Отже, тротуарна плитка у дворі порадує око довгий час, якщо:

  • Правильно підібрати плитку.
  • Вибрати малюнок та забарвлення.
  • Правильно розрахувати навантаження.
  • Строго триматися технології укладання.

  Покриття з бруківки має безмежну кількість переваг: надійність, довговічність, красу. Компетентно проведені роботи з його облаштування дозволять повністю відчути всі ці переваги під час експлуатації.

  Джерело: stroymonolit2000.ru

  Як чудово викласти тротуарну плитку у дворі

  Облаштовуємо територію біля будинку – бруківка у дворі власного будинку

  Існує багато варіантів благоустрою території, але найбільш поширеним рішенням вважається бруківка у дворі власного будинку, фото різних варіантів широко представлені в літературі та на тематичних сайтах.

  Є дуже великий вибір бруківки, яка відрізняється розмірами, формою, способом виготовлення, палітрою кольорів. Щоб правильно її підібрати для благоустрою двору власного будинку, потрібно спочатку розібратися в асортименті, знати плюси і мінуси кожного виду плитки.

  Види та візерунки

  Для укладання у дворі власного будинку, можна застосовувати різні варіанти бруківки. Основна їхня відмінність не у формі малюнку або розмірі, а у способі виготовлення. Бруківка може реалізовуватися кількома варіантами, кожен з яких має кілька позитивних якостей та недоліків.

  Вібролита

  Робиться вона методом вібролиття, це дуже доступний та недорогий варіант. Зроблений розчин заливають у форму, що знаходиться на вібростолі. Під час його роботи розчин потроху застигає та ущільнюють, після цього вироби поміщають у сушильну камеру.

  Процес виготовлення простий і багато часу не займає, тому плитка має невисоку вартість виготовлення. Щоб надати певного кольору, пігмент додають у розчин.

  Вібролита бруківка

  Переваги вібролитої плитки:

  • можна отримувати будь-який колір, щоб це зробити застосовуються різноманітні барвники;
  • зовнішня сторона виходить глянсовою;
  • швидко робиться;
  • маленька ціна.
  • відносно низька міцність;
  • не любить температурні перепади;
  • експлуатаційний термін менший, ніж такої ж плитки, але виконаної іншим варіантом.

  Плитка вібролита тротуарна у дворі

  Для благоустрою доріжок у приватному дворі власне вібролита плитка вважається чудовим варіантом.

  Вібропресована

  Даний метод дає можливість отримувати більш міцну плитку, оскільки форми після наповнення їх розчином направляються під вібропрес. Плитка ущільнюють за рахунок вібрації і цей процес дає можливість отримати якісний матеріал.

  Хороші якості вібропресованої бруківки:

  • дуже висока міцність;
  • можна автоматизувати її виробництво;
  • висока стійкість до морозів;
  • високий службовий термін.

  Вібропресована бруківка

  Її недоліки в тому, що існує обмежений вибір форм та забарвлення, і ще дуже велика ціна.

  Полімерпіщана

  Її відмінність не тільки в способі виготовлення, але і в матеріалах, що застосовуються, це дуже сучасне рішення. До складу цієї плитки входить тільки пісок та полімерна сполучна, в ній немає цементу.

  Спочатку пісок просіюють, після цього прожарюють і перемішують полімерним етиленом. Потім суміш гріють при 250 градусах, заливають у підготовлені форми і відсилають їх під прес. Застосування барвників дає можливість отримувати будь-який колір.

  Приклад оформлення плиткою території біля будинку

  • велика міцність;
  • не поглинає вологість;
  • не боїться морозу;
  • важить мало;
  • великий вибір кольорів та форм;
  • високий службовий термін.

  З мінусів можна відзначити те, що в спеку матеріал стає ширшим, тому необхідно обов’язково робити зазори не менше 3 мм.

  Є дуже великий вибір візерунків бруківки, тому завжди можна підібрати варіант, який сподобався:

  • тротуарна плитка – зовні вона нагадує стару бруківку;
  • гжелка — складається з великого важливого елемента, у якого розташовані 4 дрібних;
  • традиційна плитка — має 4 сегменти, у кожному з яких є смуги;
  • хмарка — опукла фактура, тому виріб шорсткий і матовий;
  • конюшина – має нестандартну форму, її легко класти;
  • квітка;
  • касо – дає можливість отримувати малюнок у храмовому стилі, для цього будь-який компонент ріжуть під куток;
  • кленовий лист;
  • гладка;
  • паркет — наявність ребристої поверхні дозволяє зручно пересуватися під час зими;
  • хвиля;
  • котушка — має вигляд бобіни для ниток;
  • павутинка та інші.

  Якщо з тильного боку плитковий колір має відтінок жовтого, це вказує на її погану якість, так як застосовувався пісок з глиною.

  Способи укладання у дворі власного будинку

  Розглянемо, як покласти бруківку у дворі. Наявність на сьогоднішньому ринку будівельних матеріалів великого вибору бруківки дає прекрасну можливість створювати у дворі дуже різноманітні візерунки. Найлегше класти деталі одного або двох кольорів, а при розробці малюнка, потрібно буде добре постаратися. Щоб викласти плитку у вигляді малюнка, спочатку на паперовому носії роблять ескіз. Існує багато варіантів укладання та можна підібрати той, який сподобався.

  Ялинка

  Це поширений варіант укладання, виконати його дуже легко, тому з ним може впоратися навіть домашній майстер-початківець. Деталі беруть у формі прямокутника, вони бувають одного або двох кольорів. Щоб створити такий малюнок, плитки укладають під кут 45 або 90 градусів.

  Приклад укладання ялинкою

  Хаотичний малюнок

  Це також простий і доступний спосіб укладання, впоратися з яким буде дуже легко. Потрібна плитка різноманітного розміру та кольору, не потрібно триматися строгих ліній, деталі укладаються в розкид.

  Це дає можливість отримати індивідуальне та неповторне рішення, яке завжди виглядатиме красиво та стильно.

  Хаотичне укладання – гарне рішення

  Шаховий малюнок

  Це один із звичайних варіантів, тут плитки укладають як у шахах. Легше працювати з квадратними елементами, і вони мають бути контрастних кольорів. Подібний малюнок не набридає, виглядає завжди незвичайно.

  Об’ємні рішення

  Якщо фантазія широко розвинена, можна здійснити цей варіант укладання. Тут застосовується гра кольору та різні варіанти укладання, що дає чудову можливість створювати об’ємні рішення.

  Гарне комбінування різних плиткових відтінків

  Круговий малюнок

  Таке укладання попросить багато часу, для неї потрібно заздалегідь зробити розмітку, інакше не вдасться зробити монтаж по колу. Такий варіант завжди виглядає оригінально та динамічно.

  Інші варіанти

  Крім традиційних варіантів укладання бруківки, є багато інших варіантів, які дійсно дають можливість працювати з компонентами різноманітного розміру та форм. Можна створювати різні орнаменти, поєднувати між собою варіанти укладання, що дає можливість зробити двір власного будинку неповторним та незвичайним.

  Особливості укладання

  Після вибору плитки та підготовки основи, переходьте до її укладання. Існують певні властивості виконання перерахованих робіт, дотримання яких дасть змогу правильно здійснити укладання бруківки:

  • щоб не пошкодити підготовлену поверхню, рекомендується монтаж елементів виконувати від себе;
  • укладання робиться вздовж діагоналі;
  • зазор між сусідніми елементами має бути 1-2 мм;
  • для того, щоб плитка стала на місце, застосовують дерев’яну киянку;
  • якщо елемент ліг нижче за належний рівень, його знімають і підсипають пісок;
  • при необхідності розрізати деякі частини, виконують це після робіт із укладання всієї цілої плитки;
  • для нарізування застосовується кутова шліфувальна машина з алмазним відрізним диском;
  • встановлення бордюру дає можливість надати ділянці правильної форми та досконалого вигляду;
  • після завершення монтажу поверхню посипають сухою сумішшю піску і цементу, і рівномірно наповнюють нею шви;
  • за допомогою розпилювача заливають укладену плитку;
  • застосовувати покриття, яке вже готове можна через 2 дні, цей час потрібно для застигання цементу в швах.

  Фото, варіанти укладання

  Для укладання бруківки у дворі власного будинку є дуже великий вибір стилів та видів. Будь-який господар може застосовувати вже готові варіанти або вигадати власний шляхом комбінування описаних видів.

  Комбінування плиток різноманітної форми та забарвлення дає чудову можливість створювати незвичайні орнаменти, які можуть бути виконані у полікольоровому, двотонному чи монотонному рішенні.

  Варіант укладання бруківки з малюнком

  Приклад комбінування плитки різних видів та різного забарвлення

  Яскраві кольорові наголоси

  Будь-яка людина, маючи елементарні навички виконання будівельних робіт та бажання, може вкласти у себе у дворі бруківку. Для цього необхідно просто виконувати рекомендації фахівців та триматися розробленої технології.

  Відео на тему

  Бруківка для власного будинку — гарні ідеї кладки та рекомендації новачкам у фото-огляді!

  Останнім часом є багато різних способів з благоустрою території в заміському або приватному будинку, або ж просто на дачній ділянці. Дуже багато власників прагнуть зробити власну територію красивою, але водночас дуже невеликою та унікальною. Більш правильним і відповідним варіантом благоустрою власної території, можна віднести бруківку.

  Зрозуміло, укладена бруківка на власному подвір’ї буде радість приносити і захоплення дуже довго. Однак не має значення, якість плиткового укладання.

  Можна викликати досвідченого фахівця, який виконає цю роботу якісно та швидко, але цілком можна і самостійно виконати цю роботу. Тому, якщо ви захотіли зробити облаштування власної території, дана стаття допоможе вирішити цю проблему.

  Переваги матеріалу

  Бруківка вважається найпоширенішим матеріалом для оздоблювальних робіт при облаштуванні території, а також при викладанні різних доріжок. При цьому плитка має багато позитивних специфічних особливостей, завдяки яким він має великий попит.

  • не вимагає спеціальних навичок та знань, тому плитку можна укласти самостійно, не звертаючись до майстрів.
  • є широкий вибір асортиментного ряду плитки різної форми, відтінків кольорів та структури. Все це переважно допоможе здійснити будь-яку ідею дизайнера, при цьому плитка добре входить на площі ділянки.
  • має дуже високу стійкість до мокрих умов, при цьому плитка абсолютно води не боїться та інших опадів.
  • має тривалий експлуатаційний термін. Матеріал виготовлення бруківки може тримати великі навантаження не один рік, проте плитка не втратить власних властивостей експлуатації.
  • легкість та зручність будівельних робіт. Основна особливість при роботах з ремонту полягає в тому, що якщо де-небудь на конкретній ділянці є пошкоджена плитка, то в даному випадку немає потреби робити ремонт території великого розміру. В даному випадку необхідно лише видалити зіпсовану плитку на нову, з подібним завданням справиться фактично кожен.
  • матеріал виготовлення будь-якої плитки має хорошу екологічність, тому вона не буде погано впливати на людське здоров’я, це важливо.

  • укладання бруківки має велику ціну роботи, хоча і не дуже значну.
  • необхідно застосовувати дуже багато укладання плитки, а ще на це знадобиться багато часу.
  • при непростих дизайнерських роботах не завжди можна виконати подібну роботу самому, тому тут знадобиться допомога майстра професіонала. Послуги такого роду вимагатимуть позачергових витрат.

  Тому, коли купуєте плитку дуже важливо розуміти все за і проти, добре розрахувати всі тонкощі і лише потім зробити певний вибір.

  Підготовка до укладання

  Перед тим як розпочати роботу необхідно приступати до головного етапу, це підготовка території майбутнього розміщення плитки. Отже, на підготовчому кроці в першу чергу потрібно забрати верхній шар ґрунту глибиною не більше ніж 20 см. Далі, цей простір потрібно очистити, а ще видалити різне коріння рослин або дерев, видалити каміння.

  А ось, якщо на можливому місці укладання плиткою ґрунт має суглинки, то тут потрібно буде створити систему дренажу. Це зробити дуже просто, досить спорудити маленький ухил, яким вся вода з покриття буде текти вниз по ухилу.

  Далі, потрібно буде зробити трамбування підготовленого місця, на якому передбачається зробити плиткове укладання. Можна зробити саморобну трамбування з невеликої колоди і гладкої дошки, але все-таки краще застосовувати трамбування. Потім, потрібно виконати заглиблені канавки, куди ставитимуться бордюри або бордюрні камені.

  Далі вирішальним моментом вважається виконання спеціальної подушки з бетону. Ця подушка необхідна для того, щоб на неї можна було встановити бордюрні камені або бордюри. Після того, як подушка вже готова, потрібно зробити викладку готового щебеню або каменів дрібних розмірів. Потім можна повільно переходити до роботи підготовки основи.

  Отже, на цьому кроці необхідно зробити піщану присипку завтовшки приблизно 10 см. Але багато переваг краще віддавати щебеню має дрібну фракцію, можливо це прекрасний варіант, але набагато краще застосовувати пісок.

  Буває таке, коли на території, де передбачається плиткове укладання, є слабопучиниста або волога земля, то в даному випадку доводиться задіяти спеціалізований геотекстиль, який потрібно укласти в кілька щільних шарів. Інший етап, це присипка щебеню. У подібних роботах щебінь рекомендується застосовувати розміром фракції не більше ніж 20 мм.

  При цьому шар засипки на землю не повинен бути більше 20 см. Після того, як щебеня обсипане на підготовленій території, її слід добре намочити водою, а потім добре затрамбувати найкраще застосовувати трамбування.

  Плиткове укладання

  Укладання бруківки це непроста та старанна робота, тим більше для того, хто вперше з нею стикається. Тому у більшості з’являється зрозуміле питання, як необхідно робити плиткове укладання.

  Не має значення вибір малюнка або візерунка, щоб доріжка мала гарний вигляд. Для того, щоб плиткова укладання була рівною та якісною на підготовленому місці необхідно натягнути шнур, який служив би орієнтиром для рівного плиткового укладання.

  Також необхідно дуже уважно подивитися на щільність примикання плитки між собою, між ними не повинно бути великих щілин. Для швидкого та гарного укладання плитки її слід класти вздовж діагоналі від себе.

  Важливі етапи

  Робити плиткове укладання спокійно не поспішаючи, і стежити за тим, чи рівно вона укладена. При відхиленнях рівності укладання потрібно виправити і домогтися, щоб плитка була укладена рівно. Так якщо плитка провалилася нижче необхідного рівня, то потрібно насипати трохи піску або особливу суміш піску і цементу і класти плитку.

  А ось якщо плитка буде вищою за належний рівень, в даному випадку потрібно скористатися молотком з гуми, який призначений для даної мети. Потрібно тільки постукати по плитці, не докладаючи значного зусилля. Перевіряти рівність укладання потрібно звичайним бульбашковим рівнем, тільки пристойної довжини.

  Після того, як плитка укладена, її слід добре затрамбувати. Тут доводиться задіяти бензинове трамбування, завдяки якому поверхня плиткового укладання буде ідеально рівною і гладкою.

  Не має значення стек води з плиткової поверхні. Тому в процесі плиткового укладання необхідно стежити за наявністю ухилу від центральної частини до краєчок.

  На кінцевій стадії, плиткову поверхню потрібно розсипати особливу суміш на цементній основі та піску. Робиться це для того, щоб забилися шви між плитками. А всю зайву суміш необхідно видалити з плиткової поверхні, а потім кожен сантиметр поверхні необхідно полити водою. Далі, суміш затвердіє і готовою доріжкою можна буде ходити.

  Тонкощі монтажу

  Можливо для когось, процес плиткового укладання здасться легким і швидким, але це зовсім не правильно, як може здатися. Все набагато проблематичніше, тому що в процесі укладання є дуже важливі моменти. Тож давайте розглянемо їх:

  • Процес плиткового укладання рекомендується робити вздовж діагоналі. У процесі паралельного укладання плитки виникає високий відсоток відходів, що дуже проявляється на фінансовій складовій.
  • Щоб надати плитці конкретної форми або бордюрам їх слід підрізати, під ці цілі рекомендується застосовувати спеціалізований бензорез, але можна застосовувати звичайну кутову шліфувальну машину зі спеціальним диском.

  Висновок

  Зрозуміло, будь-який господар власного будинку за містом або будиночка на дачі, прагнуть мати доглянуту і симпатичну територію, яка веселила б власною красою не один рік. Тому більшість віддають власну перевагу бруківці. Саме матеріал такого роду здатний радикально прикрасити територію у дворі настільки, що дізнатися буде зовсім не просто.

  З боку здається, що плиткове укладання це дуже звичайне і не важке заняття. Однак це помилка. Під час роботи з укладання плиткою є певні нюанси і моменти важчі які потрібно знати. Перед тим як приступати до укладання, потрібно вивчити все теоретично, вивчити всі тонкощі та інші моменти при укладанні.

  Після цього можна самому починати працювати. При дотриманні всіх необхідних правил укладання, можна прикрасити власну територію настільки, що дізнатися буде зовсім не просто, це лише залежить від власної фантазії і уяви.

  Красива плитка у дворі власного будинку

  Бруківка у дворі власного будинку – це не просто предмет дизайну ландшафту для комфортного та безпечного переміщення дільницею, а й показник смаку власника будинку. Доріжки в саду, викладені плиткою – це лише частина оформлення, проте вона грає, треба сказати, досить важливу роль. Гарні та витончені стежки – це не тільки можливість поділу ділянки на зони, а й красивий компонент території власного будинку, до оформлення якого необхідно підійти дуже відповідально.

  Особливості, плюси та мінуси бруківки

  У багатьох людей при словосполученні «бруківка» в голові одразу ж проявляється образ громадських парків та міських скверів. Тут плитка служить традиційним будматеріалом, так як вона не боїться морозу і вологи, має великий службовий термін і має велику стійкість до зносу. Крім того, плитка має велику колірну палітру, за рахунок чого виділяє будь-який ландшафт і має гарний зовнішній вигляд.

  Експлуатаційний період брукованої поверхні – до 20 років. Також необхідно виділити, що плитка проста в ремонті та монтажі, оскільки при пошкодженні одного з елементів його легко замінити на нове. Викласти стежку можна відповідно до суворих геометричних форм або ж у довільному порядку, створивши невигадливі стежки.

  У магазині будівельних матеріалів можна знайти великий асортимент бруківки за формою, кольором та текстурою, за рахунок чого будь-який власник будинку може вибрати відповідний варіант, взявши до уваги розміри ділянки та її єдиний стиль. Важливий параметр коли купуєте плитку – навантаження, що створюватиметься на бруковане покриття (автомобільна або піша доріжка). Головний мінус плитки — під час купівлі матеріалу необхідно зробити зазор на 5-10% (обрізки та деталі поганої якості, а також надлишок, що дає можливість провести штучний ремонт).

  Різновиди бруківки

  Як ми говорили раніше, бруківка має різну форму, розмір і товщину, також, для її виробництва можуть застосовуватися найрізноманітніші матеріали для будівництва. Що стосується останнього, то плитка може бути:

  • З гумовою крихтою.
  • З природного каменю.
  • Цементно-піщаний.
  • Пластиковий.
  • Полімерпіщаної.
  • Клінкерний.
  • Світиться (обладнана світловипромінюючими діодами).

  Форми та дизайн бруківки для оформлення ділянки

  Що стосується кольору та форми, фактури та дизайну, то бруківка має велику низку моделей. Плитка може мати як традиційну форму (прямокутник або квадрат), так і більш оригінальну (лускату, круглу або багатогранну). Також поверхня може мати кілька фактур, здатних моделювати інші матеріали, наприклад, деревину або камінь дагестанський.

  Залежно від дизайну бруківку поділяють на декілька варіантів:

  • Тротуарна плитка – «прародителька» бруківки, що має величезну популярність. Щоб її зробити застосовують товсту плитку у формі прямокутника з характерною палітрою кольорів.
  • Традиційна бруківка – має форму квадрата та звичайний зовнішній вигляд (без декору та малюнків).
  • Цегла.
  • Гжелка — подвійна плитка з повторенням візерункових ромбів різноманітних розмірів та кольорів.
  • 12-8 – малюнок з кількох прямокутників, розташованих вертикально та горизонтально.
  • Сітка – квадрат з великими осередками.
  • Павутина – плитка з круглим візерунком.

  • Луска – плитка, яка складається з невеликих лусочок, що мають кілька поєднань кольорів.
  • Стіни – шестикутна плитка.
  • Хвиля – ламана крива.
  • Паркет – квадрат із планками.
  • Хмара – квадратна поверхня з незвичайним візерунком.
  • Конюшина — різьблений ромб.
  • Руно – напівкруглі лусочки, з’єднані між собою та спрямовані у різні боки.

  • Рельєфна конюшина – квадрати зі зрізаними під коло кутами та самими колами, що знаходяться між ними.
  • Ромашка.
  • Кленовий лист.
  • Візерунок, що застосовується у греків і римлян (касо).
  • Черепашка – трикутна закруглена плитка, викладена по колу.
  • Імітація дерева.

  Необхідно виділити, що цей список поповнюється постійно, ми надали лише деякі варіанти, що користуються великою популярністю. Кожне з рішень дасть змогу виділити оформлення присадибної ділянки, створивши красиві та зручні доріжки для руху ділянкою.

  Розмір бруківки

  Як можна було помітити, плитка має різні форми і розміри, при цьому вони можуть відрізнятися все залежить від моделі та її виробника. Товщина бруківки може змінюватися від 20 до 80 мм (припустимо, для тротуарної плитки такий параметр може становити від 40 до 120 мм). Який товщини вибрати покриття визначає кожен залежно від того, яке навантаження має тримати поверхню.

  Якщо доріжка необхідна для прогулянок пішки, досить плитки, товщина яке становить 30 мм, а ось для автомобільної доріжки – не менше 50 міліметрів. Не менш основні параметри – ширина та довжина виробу. Велика плитка має погану міцність, легко потріскається. Середня ширина плитки – 10-50 сантиметрів, довжина – від 0,2 до 0,5 метра.

  Підбір кольору для бруківки

  Що стосується спектру кольорів, то він безмежний, що дає можливість власнику будинку обрати найкраще рішення. У той же час колір послужить показником міцності матеріалу, наприклад, занадто яскрава суміш з бетону виявиться крихкою і ненадійною. Під час вибору бруківки найкраще віддавати перевагу натуральним відтінкам, що копіюють мармур, граніт та інші природні камені. Для створення унікального дизайну ландшафту можна застосовувати більш оригінальні рішення, наприклад, зелену, червону або жовту поверхню. Дизайнери сьогодні наполегливо радять поєднувати кілька відтінків, що дасть змогу створити яскраві та контрастні конфігурації.

  Як підібрати плитку для оформлення ділянки?

  Перед придбанням бруківки необхідно брати до уваги такі моменти:

  • Навантаження, що покладатиметься на бруковану поверхню.
  • Цілі створення та використання стежок.
  • Уподобання смаку, особливості дизайну ландшафту.
  • Матеріальні можливості власника будинку.
  • Якість продукції.

  Акцентовану увагу необхідно приділяти якості бруківки, адже залежить тривалість служби мощеної поверхні. Для контролю цементно-піщаної плитки потрібно лише взяти в руки два вироби і стукати їх один про одного. Якщо плитка хороша, то можна буде почути відмінний дзвінкий звук, якщо він відсутній, то суміші, що застосовуються, мають низьку якість.

  Крім того, плиткова поверхня не повинна мати помітних недоліків (вкраплень, плям або неоднорідного кольору). Цілком переконатися у високій якості продукції можна, зажадавши у продавця сертифікати від виробника, що підтверджують надійність плитки.

  Як правильно підібрати малюнок (візерунки) для укладання бруківки у дворі власного будинку — варіанти та схеми

  Малюнок укладання бруківки визначається рішенням дизайнера, розмірами майданчика, типом ґрунту. Дуже важливо розуміти форму плит, які виробляються у вигляді ромбів, квадратів, хвиль, конюшини, вісімки. Мощення робиться шахівницею, ромбами, ялинкою, круговими схемами, плетінкою, під тротуарну плитку, фігурними шаблонами.

  Особливості прикраси тротуарів плиткою

  Тротуари та майданчики з декоративних плит міцні, стійкі до зношування, екологічні.

  Особливість матеріалів полягає у великій палітрі кольорів, різноманітті форм плит і схем. Технологія дає можливість зробити гарний ландшафтний дизайн і дуже легко відремонтувати пошкоджену ділянку. Укладання робиться із застосуванням плит, щебеню або гравію, чистого піску, нетканого матеріалу, цементу, сухої штукатурки.

  У роботі знадобляться такі інструменти:

  • молоток із гуми;
  • киянка;
  • рівень будівельний;
  • граблі;
  • шнур;
  • коли;
  • шланг для поливання;
  • трамбування;
  • швелер.

  Особливості укладання та вибору малюнків із бруківки:

  • деталі одного розміру, відтінку та форми можна налагоджувати за схемою або в хаотичному порядку;
  • в колекціях плитки мають короткий і подовжений бік, тому можлива кладка вздовж діагоналі, впоперек або вздовж доріжки;
  • укладання передбачає оформлення платформ та витягнутих доріжок;
  • плити можна викладати зі зсувом, імітуючи кладку з цеглини, під прямим кутом, попарно;
  • для типових блоків розроблено по 5-6 варіантів укладання;
  • за допомогою тротуарної плитки у формі прямокутника можна зробити бордюри;
  • тротуарна плитка застосовується при декорі газонів, радіусів, перехресть, майданчиків у дворі;
  • для мощення не застосовуються частини різної товщини, т.до. знадобляться великі витрати на вирівнювання подушки з піску.

  Різновиди

  Плити відрізняються дизайном, формою, палітрою кольорів. Популярні такі різновиди:

  • цегла;
  • котушка (кістка);
  • конюшина;
  • квадрат;
  • вісімка;
  • шашки;
  • каліфорнія;
  • ромб;
  • хвиля.

  Розраховано декілька варіантів викладення:

  • на піщану суміш;
  • на цементно-піщану подушку;
  • на розчин.

  Для викладання піщаної суміші знадобиться прибрати грунтовий шар, що знаходиться зверху з травою. Потім висипається піщаний шар до 10 см. Поверхня трамбується, поливається, залишається для ущільнення. Поверх пісочного шару викладаються плити.

  Створення цементно-піщаної подушки вважається вигідним та функціональним способом. Потрібно змішати очищений цемент і пісок у пропорції 5:1. Склад розподіляють на поверхні, потім потрібно укласти плити. Шар доріжки, що знаходиться зверху, обробляється водою, яка проникає через шви і забезпечує довговічне зчеплення елементів.

  Більш трудомісткий спосіб укладання плит на розчин. У цементну суміш і піску додається вода і вимішується. Склад міститься на поверхню кельмою шаром близько 4 см. Викладання плит виконується простукуванням прогумованим молотком. При ухилі стежки потрібно передбачати прокладання жолобів та системи каналізації.

  Схеми розкладки

  Малюнок бруківки викладається такими методами, як:

  • застосування монохромних блоків різноманітних розмірів та конфігурації;
  • складання мозаїки із елементів різних відтінків;
  • оформлення радіусних ділянок.

  У схемах застосовуються комбінування шахових перев’язок, концентричні ряди, зміна напрямків і т.п.д.

  Застосування різнокольорової плитки

  Тротуарна плитка для оформлення доріжок може бути в один колір або викладена з блоків різних відтінків сумбурно. Палітра кольорів вибирається під палітру обробки елементів ділянки, будівлі. Хаотичні конфігурації різних відтінків дають можливість створити акцентну зону.

  При доборі матеріалів визначається фактура. Для створення нейтрального покриття можна підбирати поверхні з матовим ефектом, покриття з ефектом брашування робиться з плит з потертостями.

  Варіанти комбінованого типу

  Варіанти комбінованого типу розкладки тротуарної плитки з двох кольорів є простими у використанні, дозволяють чудово поєднувати світлі і тони чорного кольору. При складанні комбінацій із 3-4 відтінків потрібні деталізовані схеми з правильним розрахунком розмірів елементів. Із застосуванням плит плит у формі ромбів кількох відтінків можна створювати незвичайні колірні ефекти на поверхні покриття тротуару.

  Типовими у використанні є схеми кладки шахівницею або ялинкою. Оформлення застосовується для тротуарів, доріжок для пішоходів, невеликих майданчиків. Малюнок не підійде для широких доріг. Для великих майданчиків ідеальні схеми у формі криволінійних переходів та концентричних кіл.

  Яка плитка придатна для радіусних ділянок?

  Для оформлення наділів із радіусною конфігурацією застосовуються такі технології:

  • укладання врозбіг — робиться звичайними цегляними блоками, плити розміщують витягнутою стороною поперек стежки, деталі утворюють клиноподібні щілини;
  • "ялинка" — схема укладання дає можливість підкоригувати вигнуту лінію стежки, блоки викладають під кут 45 або 90 °;
  • плити можуть поєднуватися з ділянками спеціальної травосуміші з невибагливих рослин, для оформлення наділів можуть застосовуватися деталі різної конфігурації, трава для просторів між блоками застосовується низькоросла (тимофіївка дрібнолиста або тонконіг);
  • технологія підрізування плит застосовується для великогабаритної плитки або колекційної мозаїки, спосіб трудомісткий, т.до. у місцях стикування з бордюрами плити підрізають до потрібних габаритів, частини, що залишилися, використовуються в оформленні інших вигнутих ділянок.

  Попереднє складання схеми візерунків бруківки дасть змогу скоротити витрати на матеріал для облицювання.

  Як підібрати малюнок для мощення?

  Термін придатності плит в оформленні ділянки становить 40-50 років, тип малюнка повинен відповідати за принципом роботи та дизайнерським рішенням.

  При підборі схеми для мощення тротуару або майданчика беруться до уваги такі фактори:

  • форма та розміри стежок, майданчиків;
  • ландшафтні територіальні особливості;
  • загальна палітра кольорів будівель ділянки;
  • призначення простору (зона для ігор, автомобільна стоянка, доріжка пішохідна, дорога тощо.д.);
  • особливості архітектури будівель ділянки.

  Тротуарну плитку застосовують для ділянок, що тримають інтенсивні навантаження, для автомобільних стоянок, спортивних майданчиків. Для складних дизайнерських рішень застосовується фігурна плитка. Складну мозаїку дає можливість створити використання каменів різних пропорцій та габаритів.

  З одним відтінком деталі застосовуються в оформленні ділянок, що примикають до стежки, для оздоблювальних робіт основної доріжки потрібно комбінування більше 2 відтінків. При перепадах висот на ділянці потрібно вибрати багатоступінчасте укладання.

  Для оформлення маленьких ділянок не використовують фігурні блоки різних відтінків.до. складний малюнок покриття візуально зробить простір менше. Звичайні деталі з рівною поверхнею зорово простір збільшують. Універсальним для різних схем мощення є квадрати та прямокутники.

  Варіанти мощення

  • цегла (ложка);
  • ялинки, плетінки під паркет;
  • шахівниця;
  • ромби;
  • кругові схеми;
  • фігурні шаблони;
  • мозаїка;
  • мощення під тротуарну плитку;
  • модульне;
  • лінійно-кутове;
  • лінійне зі зсувом.

  Цегла або ложка

  Потужність за типом цегляного укладання (ложок) звичайне у використанні, економічно у витрачанні будівельних матеріалів. Незвичайно виглядає комбінування елементів різноманітних кольорів. При викладанні однотонних блоків можна створити акцент контрастним виконанням швів або бордюрів.

  Лінійне укладання може бути:

  1. Без зсуву — розміщується у вертикальному положенні або горизонталі залежно від розмірів та форми ділянки землі. Горизонтальне виконання візуально робить ширшим майданчик, вертикальне — подовжує доріжку.
  2. Укладання зі зсувом або зрушенням вважається красивим, дає можливість виправляти нерівності території. Стики мають в розбіжність. Розміщувати деталі схема дає можливість по горизонталі чи вертикалі.

  Плетінки та ялинки

  Популярна і проста у виконанні укладання «ялинка». Деталі розташовують під кут 45 ° або застосовується прямий кут. Мощення міцне, стійке до зношування, підійде для доріжок для пішоходів та під’їзних ділянок до будівлі. При дотриманні кута 45 ° майданчик зорово стає менше, Нахил в 90 ° візуально збільшує ділянку.

  Імітація плетіння створюється чергуванням поздовжнього та поперечного укладання. Деталі потрібно поєднувати під прямим кутом.

  Випадковий порядок

  Для викладання доріжки методом ненавмисного порядку використовуються деталі різних розмірів і кольорів. Мощення робиться довільно на основу цементу. Укладання може поєднуватися з геометричними орнаментами. Багатоцільове укладання використовується для різноформатних плит.

  Шахи

  Чудово виглядає укладання елементів шахівницею, техніка підходить для декору геометричних майданчиків, строгих ліній доріжок. Квадрати для мощення можуть бути з рівною поверхнею або фактурним покриттям.

  Ромби

  Укладання ромбами робиться кількома різновидами малюнків. Можна запроектувати геометричну схему, традиційний візерунок, поверхню з 3D ефектом. На пристойному просторі можна викласти плитку у вигляді зірки.

  Для виконання техніки знадобиться приготувати ескіз тротуару, ґрунтовно вирівняти доріжку та зробити розмітку поверхні землі. Для методики мощення підходить і використання плит різних відтінків (колір конюшини, наприклад). Класичним вважається комбінування теракотового, світло-сірого та білого кольорів.

  Кругові схеми

  Кругові схеми підійдуть для мощення ділянок різних габаритів та комбінацій. Однак знадобиться попереднє складання схеми, об’ємного розрахунок застосовуваних матеріалів, розміру та форми плит. За допомогою кругового укладання створюється незвичайний майданчик недалеко від будинку, оформляється альтанка та простір для відпочинку в саду. Гарний дизайн створюється із застосуванням різноформатних елементів. Для схеми використовуються клиноподібні плити.

  Фігурні шаблони

  Викладання тротуарної плитки за фігурним шаблоном проводиться з дотриманням напрямку елементів і з урахуванням палітри кольорів ділянки. Технологія може застосовуватися в різних конфігураціях ландшафту. Популярне створення елементів у вигляді зірки, квітів, листя, силуетів людей або зображень тварин.

  Для оформлення майданчика для дітей можна застосовувати зображення героїв з казки, малюнки дитячі та мальовничі твори. Для створення оригінальних композицій використовуються фактурні блоки. Перед мощенням потрібно скласти ескіз, зробити поверхню рівної ділянки та намітити за схемою. Для створення складних малюнків використовуються комп’ютерні програми.

  Мощення під природний камінь

  При виконанні мощення під кладку з каменю потрібна плитка декорована під поверхні з каменю. Технологія використовується для декорування садових доріжок, газонів, тротуарів. Кладка робиться довільно на подушку з піску. Імітація поверхні з каменю підійде для ділянки з будинком, оздобленим камінням.

  Укладання мозаїкою

  Мозаїчне укладання робиться за допомогою шестигранних плит. У роботі знадобляться деталі різних кольорів. Виробники пропонують блоки з ефектом старіння після спеціальної обробки. Не у всіх наборах пропонуються деталі різних форм, розмірів для викладення мозаїки колами, півколами, у вигляді віяла.

  Для складних технологій укладки застосовується сухий спосіб (на піщану або подушку з гравію), т.до. не потрібно точно дотримуватися часу роботи, тому можна акуратно викладати мозаїчний малюнок. При клейовому методі можна замінити пошкоджений елемент або ділянку тротуару, не розбираючи основи кладки.

  Джерело: stroymonolit2000.ru

  Як чудово викласти тротуарну плитку у дворі

  Бруківка та тротуарна плитка надають великі можливості для того, щоб отримати надійне, зручне та красиве покриття для доріжки у саду. У подібній ситуації особливо важливо правильно підібрати дизайнерський варіант бруківки та вибрати відповідний варіант її розміщення. Для цього ознайомимося з обставинами мощення, видами плитки та варіантами візерунків її укладання.

  Узгоджуємо особливості плитки та зони мощення

  Звичайно, підбираючи покриття для доріжки, ми мріємо отримати барвисте та оригінальне його виконання. Однак далеко не всяка плитка добре підходить у певних умовах, і не будь-який малюнок узгоджується з наявним ландшафтом. Промисловість пропонує ряд колекцій бруківки, кожна з яких має власні специфіки та свою назву.

  Варіанти розмірів тротуарної плитки

  Серед інших характеристик, товщина плитки вважається визначальною. Так, для стежок у саду підійде розмір 30мм, на доріжках, що часто використовуються у дворі, не поламається тротуарна плитка товщиною 40мм, для хорошого автомобільного майданчика потрібно покриття висотою 60мм.

  Щоб задовольнити всі потреби, виробники пропонують деталі мощення різної товщини для кожної форми. Покриття завтовшки 30мм і менше називають плиткою, зразки більшої висоти в більшості випадків вважають тротуарною плиткою.

  Вибираємо конфігурацію плитки

  Безперечно, плитку правильної геометричної форми (прямокутник, квадрат, ромб) значно легше укладати. Варто сказати, що обсяг підрізки помітно більший під час використання складних елементів, які доведеться обов’язково розрізати біля бордюру. При цьому декоративна цінність елементів мощення вільної форми набагато вища.

  Більшість виробників пропонують плиткові половинки (наприклад, «Клевера»), які частково поповнюють зазначений недолік. Іноді колекції тротуарної плитки складаються з елементів різноманітного розміру, складні у закінчені фігури.

  Кольорова та сіра тротуарна плитка – декоративна цінність та матеріальна вартість

  Декоративні якості та оригінальність тротуару найлегше забезпечити використанням різнокольорового покриття. При цьому дизайн здатний бути хаотичним, мати геометричну форму або складатися зі смуг, спрямованих до доріжки під різним кутом. Варто сказати, що різнокольорові деталі мощення набагато дорожчі.

  Звертаючись до різнокольорових прикрас на доріжці, слід мати схему розкладки, без якої неможливо вирахувати достатню кількість елементів кожного кольору. Потрібно розуміти, що яскравість і соковитість забарвлення цього покриття сильно поступатиметься зображенню на паперовому носії.

  Укладання тротуарної плитки та форма зони мощення

  Досить складні у мощенні криволінійні ділянки доріжок. У цій ситуації необхідно робити пристойну кількість підрізування тротуарної плитки. Таким чином, підбирати на дачній ділянці криволінійні, ламані, радіусні форми доріжок та перетинів із гострим кутом слід у зазначених випадках:

  • складну геометрію диктують ландшафтні особливості;
  • з метою коригування контурів ділянки;
  • не просте мощення покращує ландшафтний дизайн.

  Іншими словами, як і у випадку з вибором кольорової плитки або в сірій гамі, при плануванні форми доріжок декоративні якості покриття вступають у протиріччя з їх ціною. Потрібно враховувати, що більший майданчик мощення, то менше видно на ньому підрізані частини тротуарної плитки, встановлені між цілими елементами та бордюром. При цьому з технології укладання слідує, що периметр дачної доріжки обрамляється бордюрним каменем, який має правильну геометричну форму.

  Для організації огородження на ділянках складних обрисів є можливість застосування встановленого вертикально-циліндричного бордюру, що дещо зменшить обсяг підрізування. Однак варто подібне огородження більше звичного і встановлювати його важче.

  Прийоми укладання популярної плитки

  Для кожної плиточної колекції існує класика укладання, з якою ми ознайомимося.

  Найлегше класти плитку у формі прямокутника на прямолінійних ділянках і вздовж каменю для бордюру. Укладання прямокутних елементів уздовж діагоналі попросить підрізання кожної бруківки у бордюру. Тротуарна плитка може розкладатися зі зсувом або збігом поперечних швів, парами або під прямим кутом. Плитку схожих розмірів можна розкласти відповідно до візерунка або безладно.

  Якщо плитка має нелінійні форми, дозволяється зміщення швів та різні схеми візерунків. При мощенні доріжок з вигинами довгасті шви для плитки з довжиною і короткою стороною можна зручно орієнтувати в різних напрямках.

  Комбінування тротуарної плитки із спеціальною травосумішкою з невибагливих рослин дає можливість ідеально ув’язати бруківку різноманітної форми з ділянкою мощення. Щоб деталі зливні системи (дощові каналізації, люки, лотки) не зіпсували намічений малюнок, необхідно розпочати укладання покриття власне з них.

  Великі візерунки доречні на площах великого розміру покриття.

  Різнокольорові деталі мощення, що мають вісь центральної або променевої симетрії, допоможуть виділити напрямок руху на доріжці.

  Один із видів укладання бруківки на криволінійних ділянках – виконання клиноподібних швів. При цьому порушення малюнка, фактично, непомітно.

  Ідеально і природно виглядає звивиста доріжка, викладена «ялинкою».

  Схеми розкладки тротуарної плитки «Цегла»

  Тротуарна плитка «Цегла» зазвичай має розміри 10х200мм і різну товщину. Перед Вами кілька прикладів укладання тротуарної плитки ялинкою. В даному випадку деталі мощення розміщені під прямим кутом одна до одної, а малюнок часто спрямований вздовж напрямку руху.

  Покриття цього типу можна укласти перев’язкою, тобто зі зсувом швів на 10смм. Якщо малюнок кладки складається з половинки плитки в самому центрі, а навколо розташовано 4 цілих цегли, вдасться викладка «колодязь». Настелені парами деталі двох кольорів утворює кладку «шахова дошка». Парне розташування тротуарної плитки під прямим кутом один до одного називають блоками.

  Ще кілька варіантів розкладки тротуарної плитки «Цегла» дозволяють оцінити великі можливості для мистецтва та скласти свій візерунок.

  Тротуарна плитка «Цегла» неймовірно зручна на перетинах, в кутах та на сходах. На доріжках для саду при товщині 8см і укладанні на розчин подібний елемент може виконувати роль бордюру.

  Ложимо «Ромб»

  Звичайна тротуарна плитка «Ромб» має розмір за діагоналями 32х19см. Особлива форма елемента мощення враховує лише одну схему розкладки. Однак використання покриття різних кольорів забезпечує декілька декоративних різновидів.

  Укладання «ромба» шестигранником враховує зіткнення трьох плиток тупим кутом в єдиній точці. Укладання «візерунок» передбачає оформлення фігур в один колір. Коли шість плиток трапляються гострим кутом в одній точці, це називають зірка. Для організації 3D візерунка потрібно три плитки різних кольорів, дві з них мають бути відтінком одного кольору.

  Хороша новина: більшість виробників пропонують половинки ромба по довгій та короткій діагоналях для укладання біля бордюрів та стін. Пару прикладів розкладки ромба з використанням різних кольорів допоможуть підібрати оптимальний спосіб укладання тротуарної плитки.

  Способи використання колекції «Стародавнє місто»

  Колекція «Давнє місто» пропонує 4 варіанти тротуарної плитки в залежності від довжини: 60, 90, 120 та 180мм при ширині 120мм. Крім того, є два елементи у вигляді трапецій з різними нахилами бічних сторін. Це робить зручним мощення криволінійних і непростих поверхонь, організацію різних малюнків і орнаменту.

  Поздовжній варіант укладання тротуарної плитки «Стародавнє місто».

  Поперечна розкладка враховує розташування швів перпендикулярно до напрямку доріжки.

  Різнокольоровий варіант розкладки має на увазі різний спосіб укладання щодо швів.

  Хаотична розкладка дає можливість класти плитку різних кольорів у довільному порядку. Зрозуміло, у цьому випадку з’являється широке поле для фантазії та самореалізації.

  Декілька типів дизайну покриття із застосуванням колекції «Стародавнє місто» допоможуть сформуватися з вибором необхідного варіанту.

  Особливості організації геометричного малюнка набору «Давнє місто».

  Великі можливості «Старого міста» у новому місті.

  Як розквітає «Конюшина»

  Зараз дуже поширена модифікація «конюшини», яка складається з однієї плитки розміром 218х267мм. Більшість виробників пропонують частини елементів колекції, що унеможливлює підрізування у бордюру. Схем розкладки конюшини не дуже багато.

  Пару прикладів викладення цього виду допоможуть сформуватися з вибором тротуарної плитки.

  Схеми розкладки «Хвиля»

  Тротуарна плитка «Хвиля» має розміри 11х22см. Деталі цього виду допускають укладання зі зсувом по відношенню один до одного і під прямим кутом. Несуттєва нерівність боковини плитки не заважає її укладання вздовж бордюру без підрізування.

  Різні варіанти варіантів укладання хвилі дозволяють дати їй оцінку переваги.

  Схеми розкладки «Котушка»

  Тротуарна плитка "Котушка" має розміри 17х20см. «Котушка» має на увазі укладання зі зсувом по відношенню один до одного, вздовж доріжки і впоперек.

  Декілька фото розкладки котушки пояснює особливості її використання. Якщо не вийде купити вже готові половинки елементів, то при поздовжньому укладанні доведеться підрізати кожну плитку, а при поперечній – через одну.

  Варіанти розкладки менш популярних колекцій

  Плитка шестигранник має розміри 23х26см і має один спосіб стикування. При цьому різнокольорові візерунки можна зробити дуже різноманітними. При ширині дворової доріжки, кратної розміру 22см, для укладання бордюру буде досить половинок. При з’єднанні доріжок під кут 60 або 120 градусів малюнок укладання не порушиться.

  Декілька варіантів виконання та плиткового укладання «Луска». Підсумовуючи, пропонуємо фото різних варіантів розкладки бруківки, які зазвичай служать прикладом при розробці власними руками схеми покриттів у своєму дворі.

  Ми приготували вам детальну інформацію про те, як прикрасити доріжки у дворі. Нехай у Вас вдасться!

  Час читання: 8 хвилин Не вистачає часу?

  Надішліть матеріал вам на електронну пошту

  Організація ландшафту не менш важлива, ніж інтер’єрне оформлення. Тому потрібен вибір хорошого матеріалу для обробки. Тема сьогоднішньої публікації: бруківка у дворі власного будинку. Фото цікавих та креативних варіантів допоможуть сформуватися з вибором. Редакція HomeMeHome розгляне основні види декору, їх розміри, а також технології обробки з усіма подробицями.

  Цікавий малюнок можна створювати і за допомогою нічим непримітної вуличної плитки

  ФОТО: keramokub.ru

  Виробництво бруківки: його особливості

  У виготовленні міцної бруківки завжди намагаються застосовувати якісні матеріали для будівництва. До таких необхідно віднести пісок, цемент, іноді барвник (при виконанні декоративного варіанта).

  Звичайний варіант тротуарки для двору також актуальний

  ФОТО: yandex.ru

  Зазвичай займаються даним виготовленням професійні заводи. Іноді навіть у побутових умовах може бути організовано таку систему конструювання. Під ці цілі застосовуються спеціалізовані верстати, завдяки яким вдається отримати різні моделі та колекції виготовлення бруківки.

  Головні види бруківки з фото зразків

  Залежно від способу створення даного будматеріалу для ландшафтного дизайну застосовуються різні технології. Одні вважаються бюджетними, інші оцінюються дуже високо. Але останні, в основному, відрізняються дуже високою якістю та міцністю. Розглянемо докладніше існуючі види.

  Вібролита бруківка тротуарна плитка

  Робиться за допомогою однойменного методу — вібролитва. Така готова конструкція найкраще підходить для дворових доріжок. Суть способу виробництва полягає в наступному: розчин заливають у спеціалізовану форму.

  Може мати поверхню з глянцевим ефектом та незвичайну структуру

  ФОТО: istimpax.ru

  Під вібрацією він потроху змінюється і підсихає, після чого форма поповнюється. Коли екземпляр готовий, його поміщають у сушильну камеру.

  Стаття на тему:

  Доріжки в саду своїми руками з невеликими витратами. З індивідуальної публікації ви дізнаєтеся, як зробити самостійно доріжку в саду, витративши мало часу та коштів.

  Вібропресована бруківка

  За допомогою вібропресування вдається отримати по-справжньому надійну конструкцію. Така витримає не лише людину, а й масу масивного автомобільного засобу. Цей варіант відрізняється високим службовим терміном та стійкістю до морозів. Зазвичай поверхня матеріалу шорстка. Може мати різний пігмент.

  Стан міцності подібного матеріалу можна перевірити ударом по двох суміщених плитках

  ФОТО: lesoprodukt12.ru

  Однак подібна плитка має певні недоліки. Серед них обмеженість розмірів і форм, і ще більша ціна.

  Полімерпіщана та гумова бруківка

  Один із незвичних варіантів формування ландшафтного матеріалу. Технологія полягає в точному просіюванні та прожарюванні піску. До нього надалі додають полімерний етилен. Ця суміш піддається нагріванню до межі 250?З. Після цього колекція прямо у формах відправляється під прес.

  Фарбують цю плитку шляхом добавки кількох крапель пігменту ще не застиглий розчин

  ФОТО: wasteinfo.ru

  Ця модель стійка до сильних температурних змін, здатна тривалий час перебувати на морозі, абсолютно не поглинає вологість. Тому експлуатаційний термін такого матеріалу цілком достатній.

  Що стосується гумових варіантів вуличного оздоблення території, то основою їх створення є утилізовані покришки автомобіля. Останні перетворюють на гумову крихту, після цього перемішують з необхідною кількістю складу клею. Цей розчин поміщають у прес, а згодом приготовлені плити сушать.

  Подібні варіанти намагаються створювати яскравими та цікавими. Зазвичай їх застосовують для укладання на майданчиках для дітей

  ФОТО: yandex.uz

  Поганий матеріал на гумовій основі зазвичай видає себе швидкого плавлення на сонці.

  Плитка із природного каменю

  Така модель виходить шляхом подрібнення справжнього натурального матеріалу. Так виходять частини потрібного розміру.

  Цей варіант теж відносять до бруківки плитки

  ФОТО: orenstone.ru

  У вигляді основи виготовлення використовують граніт, шунгіт, сланець. Мінус подібного виробу полягає в тому, що в момент укладання та мощення виходять дуже широкі шви.

  Які бувають розміри найсучаснішої бруківки

  В основному, плитковий вуличний матеріал намагаються відпускати в строго позначених форматах, про які нижче.

  1. Бруківка 300?300?30 мм. Собою є квадрат, який може мати різну структуру і малюнок. Здебільшого є у продажу в сірому та червоному кольорах.
  2. Бруківка з розмірами 500?500?50 мм. Подібні моделі комфортні не тільки для широких дворових доріжок та під’їздів. Їх можна використовувати для організації якісного та довговічного вимощення.
  3. Плитка 400?400 мм?. Необхідна виключно для того, щоб облаштувати доріжки до заміських будинків та інші негабаритні частини дворових територій.
  4. Матеріал із розмірами 100?200 мм або 100?100 мм? – чудовий варіант для кладки нешироких тротуарів під парканом біля будинку. Також можна використовувати цей варіант замість асфальту для організації під’їздів або стоянок.

  Щодо висоти, то цей показник може змінюватися. Найменший розмір 3-5 см.

  Від того, наскільки буде високим матеріал з плит, залежить, який шар усадки знадобиться

  ФОТО: stellard.ru

  Мощення двору плиткою для тротуару

  Як правильно класти бруківку на подвір’ї далеко не кожен знає. Але все-таки, незалежно від форми або малюнка сировини, можна використовувати різні варіанти мощення. Для приватних секторів враховано декілька таких типів.

  Ялинка та плетінка

  За допомогою цих технологій створюються незвичайні візерунки, які не вдасться повторити знайомим та друзям без знання деяких секретів. Наприклад, модель мощення "ялинка".

  Для різноманіття намагаються застосовувати кілька відтінків тротуарки

  ФОТО: stellard.ru

  Це проста конструкція. Її створюють шляхом укладання матеріалу з плит під куток? або 90?. Цей варіант стане доступним за умови застосування нешироких прямокутних плиточок.

  Гармонійне комбінування темного та світлого кольору, великого та невеликого розміру плитки в ефекті плетіння

  ФОТО: yandex.ua

  Тротуарна плитка-плетка одна з дуже цікавих і дизайнерських. Варіант дешевше — вигадати плетіння з двох кольорів матеріалу самостійно. При небажанні працювати над цим процесом завжди є можливість придбати сировину з вже готовим візерунком.

  На замітку! Якщо у дворі, що обкладається плиткою для тротуару, присутні нерівності та ями, їх доводиться прибирати: обрізати чи насипати ґрунт.

  Хаотичність та шахи

  Хаотичний малюнок є одним із дуже простих. Він не вимагає належного підходу. Якщо навіть ви припуститеся помилки при укладанні кольорової плиточки, на загальному сірому фоні, це буде непомітно. Однак такий варіант декору підійде для довгих широких доріжок. На превеликий жаль, не у кожного у дворі є такі.

  Брати участь у цьому способі оформлення може два і більше кольори

  ФОТО: ukladka-plitki61.ru

  Варіант, найприйнятніший для двору з високим ганком

  ФОТО: youtube.com

  Для плиткового укладання як у шахах радять застосовувати матеріал такої ж форми та розміру. Бажано, щоб вони мали контрастні відтінки. Такий двір ніколи не старіє, виглядає вишукано та красиво.

  Об’ємні композиції та круговий порядок

  Якщо потрібно створити зоровий об’єм на конкретній території ділянки біля будинку, необхідно застосовувати різноманітні технології мощення та гру плиткових відтінків. Вітається навіть зміна розмірів сировини.

  Ця технологія чудово підійде для обробки нешироких доріжок, обмежених бордюрами

  ФОТО: masonrydepotny.com

  Кругове оформлення плиткою для тротуару займає багато часу

  ФОТО: alsspb.ru

  Щоб точно здійснити цей малюнок, потрібна підготовча розмітка території. Завжди повинні бути визначені розміри та діаметр майбутнього кола тротуару.

  Бруківка для садових доріжок на дачі: огляд моделей та цін

  Серед великого асортименту плиткових виробів дуже легко помилитися при виборі. Тому наша редакція рекомендує звертати увагу на кілька вдалих колекцій у наступному розділі.

  Бруківка FELDHAUS KLINKER

  Клінкерний варіант або тротуарна плитка. Має жовто-пісочний відтінок, всі деталі колекції схожі за тоном, не вважаються контрастними. Цей варіант підійде для оформлення дворів на дачах.

  Модель має ледь помітний градієнт у середині

  ФОТО: 01dom.ru

  До плюсів відносять:

  • велику міцність;
  • елементарність монтажу;
  • стійкість до вологи;
  • можливість кладки на твердому ґрунті.

  Варіант підійде для монтажу за різними технологіями.

  Бруківка (тротуарна плитка) Abc

  Німецька модель чудової якості. Поставляється виключно в сірому або коричневому відтінку. Витримує надмірні навантаження, морозо- та стійка до вологи.

  Колекція з добавкою срібрина

  ФОТО: klinker-nw.ru

  До основних плюсів відносять:

  • велику марку міцності;
  • гарний зовнішній вигляд;
  • безпечну поверхню.

  Класичний розмір однієї цієї плитки 200?100?40 мм.

  Плитка із гуми 500?500 мм?

  Модель у продажу є в різних кольорах. Товщина такого матеріалу становить 30 мм. Підійде для благоустрою дитячих ігрових майданчиків у дворі.

  Сучасний матеріал із гумової стружки

  ФОТО: gcdemetra.ru

  До переваг відносять:

  • дуже високу стійкість до вологи;
  • термін гарантії 10 років;
  • наявність жорсткої основи для укладання.

  Витримує температурні перепади в межах від +60?З до -45?З.

  Скільки буде коштувати бруківка, залежить від технології обробки матеріалу.

  Яку бруківку вибрати: думка редакції HomeMyHome

  Зваживши всі переваги та категорії цін заявлених моделей, наші фахівці підкреслили, що найбільш довговічною вважається модель Abc, яка виробляється в Німеччині. Вона стане чудовим оформленням двору і буде служити вірою та правдою дуже довго. Щодо гумових варіантів, то їх розумно встановлювати лише на ділянках, де грають діти.

  Цікавий ефект виходить при чергуванні маленьких плиток з великими

  ФОТО: lenplit-spb.ru

  Плитка-цегла для великих дворів

  ФОТО: цегла-барнаул.рф

  Варіант із готовим візерунком

  ФОТО: zaggo.ru

  Форми для виробництва бруківки власноруч: відео

  Якщо створювати матеріал із плит вирішено власноруч, то без спеціалізованих форм навряд чи можна обійтися. Більш детальну інформацію можна знайти у відео огляді нижче.

  Іноді вмілі майстри та любителі помріяти обходяться засобами, що знаходяться під рукою.

  Технологія укладання бруківки

  Якщо постало питання, як покласти бруківку власними руками, потрібно діяти за спеціальним принципом. При виконанні всіх вимог, ділянка виходить дуже рівною та симпатичною.

  Візерунки між собою можна поєднувати

  ФОТО: ysbkuban.ru

  Комфортні схеми укладання тротуарки

  ФОТО: lanshaft.com

  Стаття на тему:

  Укладання бруківки з покроковою відео-інструкцією. Фактичний докладний посібник із самостійного плиткового укладання в індивідуальному матеріалі нашого порталу.

  Приготування ділянки

  Перш ніж класти бруківку власноруч, слід повністю приготувати ділянку. Для цього забираються всі нерівності, при необхідності підсипається ґрунт. Простіше кажучи, створюється ідеально гладка поверхня. Для цього працюють із рівнем.

  Залежно від функцій ділянки, розміри підготовчого майданчика змінюватимуться. Зазвичай її глибина становить не більше 20 см. У той час, як місце під паркування має занурюватися на цілих 27-30 см.

  Важливо! У ціну укладання бруківки входить і підготовка до роботи.

  Після підготовки котловану дуже щільно трамбують ґрунт. Поливають її зі шланга з розбризкувачем, після чого проходять спеціальним верстатом (трамбуванням). Подібний підхід потрібний для довговічності покриття без просідання. Залежно від умов, в яких розміщена ділянка, буде й вартість за укладання кв.м. бруківки.

  Укладання бруківки власними руками

  Перш ніж укласти бруківку власними руками, з самого початку встановлюють бордюри, що захищають. Одночасно з цим продумують облаштування спеціальної водовідвідної конструкції. Її роль зіграє граф невеликої фракції. Його насипають рівною подушкою, товщиною не менше 8 см. Далі працюють за етапами.

  1. Насамперед, розстилають бруківку кращим малюнком. Це залежить від того, який варіант виробу вибрали. Завдяки тому, що більшість плиток мають рівні краї, може застосовуватися маса схем монтажу.
  2. Підготовка всіх матеріалів та інструментів. Для мощення необхідно мати під рукою цемент, пісок, бордюрні деталі та саму плитку. Капронова нитка знадобиться для установки маяків, а молоток із гуми допоможе трамбувати плитку у ґрунт.
  3. Приготування для основи. Вона має спеціалізовану схему. Для цього матеріали для будівництва укладаються кількома шарами. Рівень піску, що насипається поверх ґрунту, 3-4 см, наступний шар — щебінь (2 см), знову пісочна подушка (2-3 см), цементно-пісочний розчин — 3-5 см. В іншому всі шари можуть змінюватися в залежності від стану ґрунту.
  4. Сам монтаж. Основна вимога — укладання бруківки на суху основу бетону проходить тільки від себе. Так не буде порушено рівень подушки.
  5. Як тільки роботи закінчені всі шари, засипаються піском або сумішшю для кладки. Ретельно прокидають кожну плитку пишним віником. Потім потрібно добре вимити двір із лійки та висушити майданчик.

  Деталі, що вимагають підрізування, залишити краще на потім

  ФОТО: premium-stroi.ru

  Переходи можна створювати за допомогою плитки іншого кольору та форми

  ФОТО: yellowhome.ru

  Загалом, це всі вимоги, яких потрібно дотримуватись при правильній кладці бруківки власними руками. Наскільки відомо, в більшості випадків вдається відійти від норм, якщо грунт дуже щільний і не має шару води.

  Дорогі читачі, ми розповіли про основні моменти того, як покласти бруківку. У вас є власна думка чи власний досвід? Не бійтеся, розповідайте, обговоримо у коментарях.

  Заощаджуйте час: добірні статті щотижня поштою

  Бруківка вважається незвичайним способом оформлення території на дачі, що дає можливість створити обробку різноманітних кольорів, фактур та візерунків, для доріжок та інших поверхонь.

  Види бруківки

  Найактуальнішими варіантами вважаються:

  • Пластикова. При її виготовленні застосовують піщану суміш та полімерні сполуки. Дані полімерпіщані вироби мають хороші показники міцності та протиковзкі властивості.
  • На основі природного каменю. Робиться завдяки дробленню різних порід каменю, наприклад кварциту, граніту, сланцю, шунгіта та інших. Найдорожчим рішенням вважається плиткове оздоблення на основі мармуру.
  • Гумова. Містить у складі гумову крихту, володіє високими волого, морозостійкими показниками та звукоізолюючими якостями.
  • Клінкерна. Для виробництва використовують спеціалізовану глину, що обпалюється при високих температурах. Клінкерна бруківка має справжні відтінки, вважається пожежостійкою та неслизькою.
  • Бетонна. Армована бетонна плиткова обробка, робиться шляхом вібропресування та вібролитва. Такі вироби з цементу відрізняються дуже гарною міцністю і найкраще підходять для оформлення поверхонь, що зазнають інтенсивного пішохідного навантаження або руху автомобільного транспорту.

  Під час вибору виду виробу необхідно врахувати показник стирання, максимальні перепади температур, передбачуване навантаження, а також бюджет.

  Мінуси та плюси

  Це тротуарне оздоблення має пару переваг та недоліків.

  Плюси Мінуси

  Має дуже великий асортимент форм, рішень фактур і кольорів.

  Велика ціна.

  Перешкоджає появі калюж, тому що надмірна вологість тече через шви.

  вважається досить зносостійкою, стійкою до ультрафіолетної дії, опадів та температурних перепадів.

  Має достатній термін експлуатації від 15 до 20 років.

  Вирізняється легким монтажем. Якщо раптом станеться пошкодження одного модуля, його можна легко замінити.

  Поради щодо вибору

  • Вибираючи вироби, важливо дивитися на їх колір, він повинен бути однаковим і не мати білих чи темних смуг.
  • Не слід краще віддавати дуже яскравим матеріалам, що мають пристойну кількість пігментів, так як вони вважаються менш міцними.
  • Коли вибирається колір бруківки, беруть до уваги декоративні особливості та освітленість ділянки. Набагато гармонійніше виглядатимуть покриття, що комбінуються за тоном з архітектурними деталями або підібрані під колір будинку.
  • Для того, щоб захистити покриття з плитки від пошкоджень, рекомендується застосовувати бордюрне обрамлення.

  Плиткові форми

  Плитковий матеріал здатний мати різну форму бруска.

  Конюшина

  Може бути рельєфною і собою представляти квадрати, зі зрізаними під коло кутами або гладкою, що відрізняється складною структурою та різноманітністю форм, плиткою.

  Котушка

  За рахунок її незвичайних обрисів, виходить домогтися з’єднань які називаються "замок", які надають міцне зчеплення модулів між собою.

  Дає можливість прикрасити поверхню незвичайним тривимірним малюнком у вигляді багатокінцевої зірки або кубика, що чудово заповнює екстер’єр навколишнього середовища.

  На фото доріжка з тротуарною двоколірною плитковою обробкою у формі ромба.

  Цегла

  За допомогою імітування цегли можна отримати ідеальну і правильну площину, що відрізняється акуратним зовнішнім виглядом.

  Хвиля (зигзаг чи змійка)

  Собою є витягнуті деталі з вигинами, що нагадують хвилю або блискавку, які можуть оживити простір навколо і зробити його куди цікавішим.

  Квадратна

  вважається найбільш класичним варіантом бруківки. Квадратні моделі, не звертаючи уваги на власну простоту, надають поверхні особливої ​​витонченості.

  Кутом

  Має неповторний зовнішній вигляд і дуже цікаве виконання.

  Мозаїка

  За рахунок невеликого розміру, за допомогою мозаїки можна зробити дуже різні художні малюнки при мощенні доріжок.

  Шестигранник (соти)

  Ця форма завжди виглядає більш вишукано і може мати практично будь-який варіант розкладки.

  На фото тротуарне плиткове оздоблення ромбовидної форми в екстер’єрі.

  Восьмигранник

  Відрізняється трохи суворим, проте при цьому витонченим візерунком, що нагадує східне полотно. Вироби у вигляді восьмигранника можуть поєднуватися з компонентами у формі квадрата або шестигранником у комбінуванні з квадратом.

  Кругла

  Завдяки закругленим краям, виглядає дуже красиво та незвичайно. Круглі облицювання для плитки особливо поєднуються з садовими газонами.

  Ромашка

  Має гарну, незвичайну конфігурацію, що дає можливість здійснити в життя різні творчі ідеї та досягти унікальних композицій.

  Луска

  Створює ненастирливе, але водночас ефектне оформлення, а за рахунок різних поєднань кольорів дає можливість викласти незвичайні візерунки.

  На фото ландшафт власного будинку з доріжкою, оформленою сірою плиткою для тротуару у вигляді луски.

  Має м’які лінії, що бездоганно повторюють риси кленового листа. Під час використання ефекту комбінування відтінків можна досягти максимально привабливого декору, який асоціюватиметься з осіннім листопадом.

  Ящірка

  Має незвичайний зовнішній вигляд і дуже не просту форму, що дає можливість класти плиткові модулі практично без щілин.

  Трапеція

  Дозволяє створювати по-справжньому цікаві конфігурації. Трапецієподібні деталі можуть вишиковуватися у вигляді паралельних ліній, трикутників або шестикутників. При використанні модулів різноманітних кольорів виходить досягти необмеженої кількості візерунків.

  Різновиди текстури плитки

  Також є кілька текстурних варіантів.

  Хмарка

  Поверхня такого виробу, відрізняється звивистим малюнком, оригінальною об’ємною фактурою, що надає облицюванню шорсткості та матового ефекту.

  Сітка

  Має чітку ребристу структуру, що забезпечує протиковзкі властивості. Плитка-сітка широко використовується в оформленні тротуарів, сходів, басейнів, декоративних водойм або фонтанів.

  Дошки

  Завдяки справжній дерев’яній фактурі, аналогічне оздоблення додасть екстер’єру особливої ​​екологічності та чудово підійде для декору доріжок, сходів або клумби.

  Під дерево

  Ця бруківка з імітацією текстури природного матеріалу, завдяки спеціальним прийомам формування та фарбування, з точністю повторює спил дерева з усіма його нерівностями та борозенками.

  Під камінь

  Дорога обробка під мармур надає оформленню особливого шарму та естетичності, моделі з імітацією морської гальки, виглядають не менш незвичайно, мають правильні форми геометрії та нековзну поверхню з шорсткістю.

  Шашки

  Безумовно зробить красивішим і оживить екстер’єр навколишнього середовища. Ця тротуарна плитка може мати різнобарвний варіант мощення.

  Килим

  вважається напрочуд витонченим і одночасно довговічним покриттям, що надає комфортабельну експлуатацію, стійке пересування та нековзна поверхню.

  Кольори бруківки

  За допомогою правильно підібраного відтінку виробу виходить домогтися не тільки зміни доріжок і ландшафту, але й чудово виділити дизайн будівель на ділянці. Тротуарна кольорова плитка може бути зроблена в сірих, чорних, жовтих, червоних, білих, бежевих, зелених, коричневих відтінках, мати двоколірне або триколірне виконання.

  Покриття білого кольору виглядають досить ефектно і завдяки своїй яскравості чітко проглядаються в темряві. Дуже часто для оздоблювальних робіт вибирають матеріали приємного темно-жовтогарячого, коричневого, цегляного або вишневого відтінку, які є найпрактичнішими в експлуатації.

  На фото доріжка, що веде до приватного будинку з тротуарною плитковою обробкою коричневого відтінку.

  Прекрасним рішенням стає оздоблення сірого відтінку, яка надає оформленню естетичності, поєднується з різними кольорами і вигідніше виділяє архітектурні переваги.

  На фото тротуарна плитка у чорній гамі у формі прямокутника в оформленні доріжки біля будинку.

  Варіанти дизайну вуличної плитки

  Досить оригінальним дизайнерським ходом вважається люмінесцентна, прозора або матова скляна бруківка зі схованими світловипромінюючими діодами, це рішення дає можливість досягти по-справжньому казкової та чудової атмосфери. Також не менш цікаво в екстер’єрі виглядає оздоблення з декоруванням у вигляді маленьких кольорових вставок.

  Облицювання для плитки "готика", відрізняється особливим малюнком, у вигляді зигзагоподібних ліній, розташованих між паралельних смужок і має індивідуальний підкреслений стиль. Оздоблення "гжель" дає можливість зібрати тротуарне полотно з фігурних елементів різноманітного розміру та форми і завдяки цьому досягти неординарного покриття.

  Варіанти малюнків та візерунків бруківки

  Доріжки, вимощені плитковою обробкою з різними візерунками та орнаментами, безумовно наділять простір навколо особливої ​​атмосфери казки.

  На фото ландшафт двору власного будинку з малюнком з тротуарної плитки.

  За рахунок різних фігур геометричної форми у вигляді великих квадратів, ромбів, прямокутників, круглої форми або півкола, виходить задати тротуарному оформленню динамічності або навпаки, пом’якшити його.

  На фото доріжка біля будинку, оформлена тротуарною плиткою у вигляді орнаментів.

  Розкладка бруківки

  Є дуже багато варіантів укладання, завдяки яким можна створити гармонійну та естетичну композицію.

  Схеми для плитки з прямими кутами

  • Як у шахах. Має на увазі застосування двох елементів різних кольорів, часто біло-чорного. Шахова розкладка, не звертаючи уваги на власну простоту, дає можливість досягти практичного декору поверхонь.
  • Ялинкою. У цьому випадку модулі розміщуються під кут 45 ° або 90 ° один до одного, створюючи досить динамічний малюнок.
  • У розбіжність. Собою є звичайний оформлювальний вигляд, що нагадує кладку з цегли.
  • Плетенка. Має форму плетіння, що з’являється шляхом розташування прямокутних елементів перпендикулярно один одному.
  • Зигзаг. Є все більш складною схемою, яка передбачає укладання зигзагоподібного візерунка.
  • Вільний порядок. Немає конкретного розміщення. Особливо виграшно хаотичний порядок виглядає із застосуванням різнокольорових виробів.

  На фото тротуарна різнокольорова плитка у формі прямокутника з розкладкою в розбіжність.

  Для фігурної плитки

  Такі вироби відрізняються все більш складною розкладкою, при якій необхідно брати до уваги палітру кольорів та напрямок окремого модуля. Оригінально викладені фігурні деталі у вигляді зірок, листя, квітів та інших фігур нададуть ландшафту особливої ​​пікантності.

  Фото використання бруківки

  Поширені варіанти застосування.

  Фото дачних доріжок

  Таке оформлення стане чудовою альтернативою простим бетонним дачними доріжками. За рахунок оригінальних композицій, різноманіття кольорів та форм тротуарного оздоблення, виходить доповнити будь-який ландшафт. Для маленьких садових ділянок прекрасним рішенням стануть незвичайні доріжки з м’якими лініями, а для великих територій чіткі прямі стежки.

  На фото доріжка на ділянці на дачі, оформлена тротуарною плитковою обробкою різних кольорів.

  Фото у дворі власного будинку

  Потужна плиткою для тротуару доріжка сприяє не тільки з’єднанню різних об’єктів між собою, а й виділенню конкретних будівель. Це покриття може розташовуватися біля будинку, біля будинку, в альтанці, на відкритій прибудові будинку або оточувати клумби, таким чином даючи можливість утримувати територію, що знаходиться поруч, в чистоті.

  На ділянці власного будинку за допомогою вуличного оздоблення також передбачається оформлення стоянки для автомобіля. Для цього можна використовувати армовані вироби з бетону, що витримують навантаження від руху машини.

  Ганок із бруківки

  Ганок можна прикрасити однотонним або різнокольоровим плитковим матеріалом, який має різну форму або навіть застосувати для оформлення мозаїку, що дає можливість створити по-справжньому святковий дизайн.

  На фото вуличний поріг із тротуарною фасадною плиткою під цеглу пісочного відтінку.

  Ганок, обкладений плиткою для тротуару, що комбінується з доріжками та вимощенням, виглядає досить ефектно.

  Ідеї ​​оздоблення сходових сходів

  Щаблі сходів схильні до високого навантаження, тому вони вимагають максимально міцної, стійкої до зношування та неслизької обробки.

  Галерея фотографій

  Бруківка надає унікальну можливість здійснити будь-які дизайнерські задумки і завдяки цьому досягти ідеального оформлення ландшафту.

  Джерело: gidpotolok.ru

  Крок за кроком: як викласти круглий майданчик із тротуарної плитки

  Плануємо схему викладення нашого майданчика за вказаними розмірами. Розраховуємо достатню кількість тротуарної плитки для укладання, а також достатню кількість матеріалу для основи (щебінь або гравій, пісок, цемент, геотекстиль).

  Малюнок нашого майданчика у прикладі:

  Робимо на місцевості розмітку майданчика. У самому центрі майданчика забиваємо кілочків, від нього за допомогою мотузки відкладаємо радіус кола. Кладемо контур кола іншою мотузкою. Контур кола можна помітити будь-яким білим порошком, який опинився під рукою (борошном, гіпсом).

  Робимо основу під майданчик для відведення талої та дощової води із щебеню та піску (або піщано-цементної суміші). Укладання тротуарної плитки можна зробити як на основу з піску, так і на суху піщано-цементну суміш, друга краще для ґрунтів на глині. Ми будемо розглядати варіант із сумішшю з цементу та піску.

  Знімаємо грунтовий шар глибиною, що складається з:

  — щебеневого шару, завтовшки 10-20 см (фракцією 20-40 мм),

  — піщано-цементної суміші, товщиною 5-10 см (суміш готується з розрахунку 1:6, тобто 1 частина цементу на 6 частин піску),

  — товщини тротуарної плитки, плюс 1-2 см для того, щоб тротуарна плитка була трохи вищою за земляний рівень (протягом певного часу тротуарна плитка трохи осяде).

  Стелимо геотекстиль, на нього відсипаємо гравій, ґрунтовно утрамбовуємо, перевіряючи рівнем горизонтальність відсипання відповідно до набагато менших ухил для стоку зливової води. Геотектиль перешкоджає "догляду" щебеню в ґрунт і при цьому не перешкоджає водовідведення.

  Висипаємо і вирівнюємо суху піщано-цементну суміш. Її зручно вирівнювати, наприклад, металевим гіпсокартонним профілем.

  Починаємо класти тротуарну плитку з центру відповідно до малюнка мощення, пристукуючи каміння киянкою на гумовій основі. При необхідності можна насипати суміш, що бракує, акуратно знявши один або кілька каменів. Контролюємо кладку за рівнем.

  Після того, як виклали весь майданчик, проливаємо її високою кількістю води. Дочекаємося висихання поверхні тротуарної плитки і тільки після цього заповнюємо шви сухою сумішшю, можна просто замістити її в шви віником, змітаючи залишки. Ще раз проливаємо майданчик водою з лійки, стежачи за тим, щоб вода не вимивала суміш із швів.

  Оскільки ми не почали робити біля майданчика бортик, зміцнимо його краї, посадивши по колу низькорослі килимові рослини. Наприклад, портулак, арабіс, седума. Рослини садимо досить близько до краєчок.

  Джерело: www.vparnike.ru

  На різні смаки і колір: де придбати і як підібрати хорошу бруківку

  Якщо ваша мрія реалізувалася і ви нарешті купили гарний заміський будинок з просторим двором, то настав час подумати про те, як його обладнати. Щоб територія біля будинку виглядала завжди впорядковано та добре, її можна красиво оформити тротуарною плиткою. Це додасть вашому двору шарму та оригінальності і порадує ваше око.

  На західній Україні великим виробником бруківки вважається підприємство ТОВ "Магік". Виробник тротуарної плитки у Львові пропонує просто чудовий асортимент товарів для вибору. Тут можна підібрати тротуарну плитку за кольором, який вам сподобається і підійде до загального вигляду двору. Також тротуарна плитка різноманітної форми, товщини та дизайну, яка може поєднуватися з фасадом будинку та загальною композицією.

  У магазині можна отримати рекомендації для догляду за бруківкою та рекомендації, як правильно її покласти. До того ж фахівці відкриють секрет, як позбутися дратівливої ​​проблеми — проростання бур’янів через бруківку.

  З цього року підприємство почало робити нову бруківку колор-мікс. Ця бруківка затребувана та цікава для споживачів. Вона має незвичайні колірні рішення, які ще й переливаються в залежності від освітлення. Завдяки бруківці Color Mix можна створювати та вигадувати дуже оригінальні рішення для прикраси. Ця тротуарна плитка буде доречною як на приватних дачних ділянках, так і на території бізнес-центів, у парку та на вулицях міста.

  Продукція компанії відрізняється власною дуже гарною якістю. Вона стійка до зносу, надійна, екологічна, здатна чинити опір капризам природи, а також великим і невисоким температурам.

  У каталозі можна підібрати різні варіанти плитки, а також Колор-Мікс. Пропонують вісім кольорів такої плитки: хром, антрацит, карбон, сепія, залізо, цитрин, кортен, гранат. Ще компанія дає просто чудову можливість запропонувати свій персональний колір, за яким зроблять плитку.

  До літа також планують запустити виготовлення нових форм плитки із новим дизайном. А до 30 березня компанія надає покупцям знижку на власну продукцію 22%.

  Джерело: gazeta.ua

  Як чудово укласти тротуарну плитку

  Перевірене часом рішення — бруківка для двору, дачі, саду. Кращого покриття для невеликої території не знайти, і на це існує кілька причин.

  Функціональність. Плитка зручна для прогулянок пішки, вона витримує невеликий автомобіль чи інший тип транспорту. Це той вид покриття, який не боїться холодів, вологи, сонячного світла та температурних перепадів.

  Легкість у ремонті та обслуговуванні. Замінити тріснуту плиту набагато легше, ніж упорядкувати зіпсовану бетонну або асфальтовану поверхню.

  Привабливість в естетичному плані. Будь-який малюнок можна викласти з керамічних або виробів з бетону. Придбати виріб необхідної форми, розмірів та забарвлення великої праці не складе.

  Але основне те, що укладання доріжок з подібного матеріалу власними руками – завдання, здійсненне навіть для нефахівців, озброєних мінімумом здібностей та невеликим набором інструментів.

  Короткий зміст статті:

  Етап підготовки

  Усі роботи з плиткового укладання на ділянці починаються з планування. Потрібно поміряти всі параметри території, на якій виконуватимуться роботи. Виходячи з даних які вийшли, слід підрахувати кількість плитки, піску, цементу, клею, інших необхідних матеріалів.

  Також необхідно приготувати інструменти та приладдя. Кістяк списку виглядатиме приблизно так:

  • ємність для замішування розчину або бетононьєрка;
  • кутова шліфувальна машина з диском для різання плитки;
  • совкова та штикова лопата;
  • брухт;
  • трамбування;
  • два відра;
  • молоток із гуми;
  • зубило;
  • граблі;
  • ножівка.

  Думки про вибір плитки

  Якщо йдеться про розмір, колір, майбутній візерунок чи композицію – тут універсальних рецептів немає. Кожен вибирає плитку на власний смак, виходячи з цього дизайнерського задуму та враховуючи специфіки двору, дачі чи саду.

  Щоб класти плитку для приватного двору без помилки, слід розрахувати, хто і як по ній переміщатиметься. Якщо йдеться тільки про людей, достатньо вібролитої плитки завтовшки від 25 до 40 мм. Якщо там передбачається тримати автомобіль, підійде матеріал, створений за такою ж технологією, але більшої товщини, від 40 до 60 мм.

  Коли на обійсті є, наприклад, маленьке приватне виробництво і іноді потрібен заїзд важкої техніки, частину площі потрібно викласти вібропресованою плиткою завтовшки до 80 мм. Вона обійдеться набагато дорожче за віброліту, але може тримати великі навантаження.

  Вібролиту плитку можна зробити своїми руками. Вібростол, форми, бетононьєрка – ось основний набір обладнання для подібної роботи. Але сенс у цьому є лише тоді, коли двір великий.

  Приготування ділянки

  Докладна інструкція з укладання бруківки починається з приготування території.

  Перше, що потрібно зробити – очистити ґрунт від сміття, верхнього шару ґрунту та інших сторонніх речей.

  Друге – вирити поглиблення на половину багнета лопати або більше, залежно від підібраного типу подушки.

  Третє – укласти на дно щебеневий шар чи керамзитобетону великої фракції.

  Четверте – укласти геотекстильний шар. Цей матеріал вільно пропускає воду та повітря, але не дає можливості траві руйнувати доріжку.

  П’яте – пісочний шар, стяжка з піску та цементу або міцна основа бетону. Чим хиткіший грунт і більший рівень ґрунтових вод, тим потужнішим має бути основа. І, тому, якщо по доріжці їздитимуть машини, основа бетону обов’язкова. При міцному грунті бруківка на пісок може бути укладена не роздумуючи.

  Для основи з бетону необхідний цемент, пісок, вода та наповнювач. Розчин готується за звичайною технологією, у пропорції 1:1:3. Замість наповнювача застосовується щебінь, бій цегли або щось схоже.

  У середньому 10 см. подушки стане більш ніж достатньо. Подушка повинна остаточно висохнути. У спекотні дні бетон слід поливати водою або накрити плівкою, щоб не потріскався.

  Плиткове укладання

  Технологія укладання бруківки дуже проста, але до роботи необхідно підходити з конкретною педантичністю. Це не той процес, який вибачить мізерний шлюб. Згодом неакуратна робота відобразиться на зовнішньому вигляді або на стійкості доріжки.

  Ще на етапі підготовки ділянки слід точно визначити ширину доріжок, щоб правильно вибрати плиткові розміри. При цьому необхідно враховувати наявність щілин, бордюру та інших елементів, якщо вони є.

  Поверхня під плитку повинна бути якомога рівною.

  Після того, як все готово, настав час приступити до розкладки плитки. Щоб здійснити підібраний малюнок чи малюнок, потрібно приготувати його деталі, відрізати за потребою і покласти на робоче місце.

  На фото укладання бруківки можна знайти популярні візерунки та композиції, від геометричного до об’ємного та художнього. Також дуже легко вигадати власний варіант, але потрібно обов’язково подбати про те, щоб придбати вихідний матеріал у правильній пропорції.

  Процес укладання — докладна інструкція

  Бордюр. Щоб камінь для бордюру утримувався надійніше, роблять спеціалізований бетонний замок, фактично паз. Це чудове рішення, хоч і складне. Воно точно забезпечить довговічність та стійкість доріжки.

  Плитка. Викладається на основу з піску після поливу. Вирівнюється поверхня за допомогою молотка з гуми, по натягнутій завчасно мотузці та під рівень будівельний.

  Порядок укладання – від нижньої точки у напрямку збільшення та обов’язково від себе. Іншими словами, укладачеві потрібно рухатися вперед уже готовою доріжкою. Подібний підхід допоможе залишити вже підготовлену основу рівною. Стартова точка для монтажу — якась межа, вхідні двері, наприклад, або щось схоже.

  Проміжок. Він дуже важливий для того, щоб мала куди йти вода, і для якості поверхні. Малюнок потрібно викласти рівно. Розумно для цього скористатися спеціалізованими пластиковими проставками, які не дадуть можливості робити проміжок між плитками дуже різним.

  Існує плитка з дистанційними замками, це маленькі ребра, які не дозволяють зробити зазор невірно.

  Затирання швів. Виготовляється в 2 прийоми: чистим піском тонкої фракції та цементно-піщаною сумішшю. Як інструмент для розмітки виступає віник. У будівельній магазині можна придбати суміш, яка вже готова до використання для затирання швів, проте це позачергові витрати, які сильно не виправдані.

  Поливка водою. Лити потрібно до тих пір, поки не з’являються маленькі калюжі.

  Просочення. Щоб захистити плитку та основу бетону від тріщини під впливом температурного перепаду, використовують просочення сумішами, званими гідрофобізаторами. Вони наповнюють пори, не пропускаючи воду, і ще не допускають руйнування під впливом сонячного світла та механічного навантаження.

  Коли плитка укладена, необхідно організувати догляд за нею. Він укладений у регулярному підмітанні та снігоприбиранні під час зими. Не рекомендується скребти сніг металевою лопатою, тим більше збивати лід ломом. Для подібної роботи достатньо пластикової зброї.

  Фото процесу укладання бруківки

  Бруківка та тротуарна плитка надають великі можливості для того, щоб отримати надійне, зручне та красиве покриття для доріжки у саду. У подібній ситуації особливо важливо правильно підібрати дизайнерський варіант бруківки та вибрати відповідний варіант її розміщення. Для цього ознайомимося з обставинами мощення, видами плитки та варіантами візерунків її укладання.

  Узгоджуємо особливості плитки та зони мощення

  Звичайно, підбираючи покриття для доріжки, ми мріємо отримати барвисте та оригінальне його виконання. Однак далеко не всяка плитка добре підходить у певних умовах, і не будь-який малюнок узгоджується з наявним ландшафтом. Промисловість пропонує ряд колекцій бруківки, кожна з яких має власні специфіки та свою назву.

  Варіанти розмірів тротуарної плитки

  Серед інших характеристик, товщина плитки вважається визначальною. Так, для стежок у саду підійде розмір 30мм, на доріжках, що часто використовуються у дворі, не поламається тротуарна плитка товщиною 40мм, для хорошого автомобільного майданчика потрібно покриття висотою 60мм.

  Щоб задовольнити всі потреби, виробники пропонують деталі мощення різної товщини для кожної форми. Покриття завтовшки 30мм і менше називають плиткою, зразки більшої висоти в більшості випадків вважають тротуарною плиткою.

  Вибираємо конфігурацію плитки

  Безперечно, плитку правильної геометричної форми (прямокутник, квадрат, ромб) значно легше укладати. Варто сказати, що обсяг підрізки помітно більший під час використання складних елементів, які доведеться обов’язково розрізати біля бордюру. При цьому декоративна цінність елементів мощення вільної форми набагато вища.

  Більшість виробників пропонують плиткові половинки (наприклад, «Клевера»), які частково поповнюють зазначений недолік. Іноді колекції тротуарної плитки складаються з елементів різноманітного розміру, складні у закінчені фігури.

  Кольорова та сіра тротуарна плитка – декоративна цінність та матеріальна вартість

  Декоративні якості та оригінальність тротуару найлегше забезпечити використанням різнокольорового покриття. При цьому дизайн здатний бути хаотичним, мати геометричну форму або складатися зі смуг, спрямованих до доріжки під різним кутом. Варто сказати, що різнокольорові деталі мощення набагато дорожчі.

  Звертаючись до різнокольорових прикрас на доріжці, слід мати схему розкладки, без якої неможливо вирахувати достатню кількість елементів кожного кольору. Потрібно розуміти, що яскравість і соковитість забарвлення цього покриття сильно поступатиметься зображенню на паперовому носії.

  Укладання тротуарної плитки та форма зони мощення

  Досить складні у мощенні криволінійні ділянки доріжок. У цій ситуації необхідно робити пристойну кількість підрізування тротуарної плитки. Таким чином, підбирати на дачній ділянці криволінійні, ламані, радіусні форми доріжок та перетинів із гострим кутом слід у зазначених випадках:

  • складну геометрію диктують ландшафтні особливості;
  • з метою коригування контурів ділянки;
  • не просте мощення покращує ландшафтний дизайн.

  Іншими словами, як і у випадку з вибором кольорової плитки або в сірій гамі, при плануванні форми доріжок декоративні якості покриття вступають у протиріччя з їх ціною. Потрібно враховувати, що більший майданчик мощення, то менше видно на ньому підрізані частини тротуарної плитки, встановлені між цілими елементами та бордюром. При цьому з технології укладання слідує, що периметр дачної доріжки обрамляється бордюрним каменем, який має правильну геометричну форму.

  Для організації огородження на ділянках складних обрисів є можливість застосування встановленого вертикально-циліндричного бордюру, що дещо зменшить обсяг підрізування. Однак варто подібне огородження більше звичного і встановлювати його важче.

  Прийоми укладання популярної плитки

  Для кожної плиточної колекції існує класика укладання, з якою ми ознайомимося.

  Найлегше класти плитку у формі прямокутника на прямолінійних ділянках і вздовж каменю для бордюру. Укладання прямокутних елементів уздовж діагоналі попросить підрізання кожної бруківки у бордюру. Тротуарна плитка може розкладатися зі зсувом або збігом поперечних швів, парами або під прямим кутом. Плитку схожих розмірів можна розкласти відповідно до візерунка або безладно.

  Якщо плитка має нелінійні форми, дозволяється зміщення швів та різні схеми візерунків. При мощенні доріжок з вигинами довгасті шви для плитки з довжиною і короткою стороною можна зручно орієнтувати в різних напрямках.

  Комбінування тротуарної плитки із спеціальною травосумішкою з невибагливих рослин дає можливість ідеально ув’язати бруківку різноманітної форми з ділянкою мощення. Щоб деталі зливні системи (дощові каналізації, люки, лотки) не зіпсували намічений малюнок, необхідно розпочати укладання покриття власне з них.

  Великі візерунки доречні на площах великого розміру покриття.

  Різнокольорові деталі мощення, що мають вісь центральної або променевої симетрії, допоможуть виділити напрямок руху на доріжці.

  Один із видів укладання бруківки на криволінійних ділянках – виконання клиноподібних швів. При цьому порушення малюнка, фактично, непомітно.

  Ідеально і природно виглядає звивиста доріжка, викладена «ялинкою».

  Схеми розкладки тротуарної плитки «Цегла»

  Тротуарна плитка «Цегла» зазвичай має розміри 10х200мм і різну товщину. Перед Вами кілька прикладів укладання тротуарної плитки ялинкою. В даному випадку деталі мощення розміщені під прямим кутом одна до одної, а малюнок часто спрямований вздовж напрямку руху.

  Покриття цього типу можна укласти перев’язкою, тобто зі зсувом швів на 10смм. Якщо малюнок кладки складається з половинки плитки в самому центрі, а навколо розташовано 4 цілих цегли, вдасться викладка «колодязь». Настелені парами деталі двох кольорів утворює кладку «шахова дошка». Парне розташування тротуарної плитки під прямим кутом один до одного називають блоками.

  Ще кілька варіантів розкладки тротуарної плитки «Цегла» дозволяють оцінити великі можливості для мистецтва та скласти свій візерунок.

  Тротуарна плитка «Цегла» неймовірно зручна на перетинах, в кутах та на сходах. На доріжках для саду при товщині 8см і укладанні на розчин подібний елемент може виконувати роль бордюру.

  Ложимо «Ромб»

  Звичайна тротуарна плитка «Ромб» має розмір за діагоналями 32х19см. Особлива форма елемента мощення враховує лише одну схему розкладки. Однак використання покриття різних кольорів забезпечує декілька декоративних різновидів.

  Укладання «ромба» шестигранником враховує зіткнення трьох плиток тупим кутом в єдиній точці. Укладання «візерунок» передбачає оформлення фігур в один колір. Коли шість плиток трапляються гострим кутом в одній точці, це називають зірка. Для організації 3D візерунка потрібно три плитки різних кольорів, дві з них мають бути відтінком одного кольору.

  Хороша новина: більшість виробників пропонують половинки ромба по довгій та короткій діагоналях для укладання біля бордюрів та стін. Пару прикладів розкладки ромба з використанням різних кольорів допоможуть підібрати оптимальний спосіб укладання тротуарної плитки.

  Способи використання колекції «Стародавнє місто»

  Колекція «Давнє місто» пропонує 4 варіанти тротуарної плитки в залежності від довжини: 60, 90, 120 та 180мм при ширині 120мм. Крім того, є два елементи у вигляді трапецій з різними нахилами бічних сторін. Це робить зручним мощення криволінійних і непростих поверхонь, організацію різних малюнків і орнаменту.

  Поздовжній варіант укладання тротуарної плитки «Стародавнє місто».

  Поперечна розкладка враховує розташування швів перпендикулярно до напрямку доріжки.

  Різнокольоровий варіант розкладки має на увазі різний спосіб укладання щодо швів.

  Хаотична розкладка дає можливість класти плитку різних кольорів у довільному порядку. Зрозуміло, у цьому випадку з’являється широке поле для фантазії та самореалізації.

  Декілька типів дизайну покриття із застосуванням колекції «Стародавнє місто» допоможуть сформуватися з вибором необхідного варіанту.

  Особливості організації геометричного малюнка набору «Давнє місто».

  Великі можливості «Старого міста» у новому місті.

  Як розквітає «Конюшина»

  Зараз дуже поширена модифікація «конюшини», яка складається з однієї плитки розміром 218х267мм. Більшість виробників пропонують частини елементів колекції, що унеможливлює підрізування у бордюру. Схем розкладки конюшини не дуже багато.

  Пару прикладів викладення цього виду допоможуть сформуватися з вибором тротуарної плитки.

  Схеми розкладки «Хвиля»

  Тротуарна плитка «Хвиля» має розміри 11х22см. Деталі цього виду допускають укладання зі зсувом по відношенню один до одного і під прямим кутом. Несуттєва нерівність боковини плитки не заважає її укладання вздовж бордюру без підрізування.

  Різні варіанти варіантів укладання хвилі дозволяють дати їй оцінку переваги.

  Схеми розкладки «Котушка»

  Тротуарна плитка "Котушка" має розміри 17х20см. «Котушка» має на увазі укладання зі зсувом по відношенню один до одного, вздовж доріжки і впоперек.

  Декілька фото розкладки котушки пояснює особливості її використання. Якщо не вийде купити вже готові половинки елементів, то при поздовжньому укладанні доведеться підрізати кожну плитку, а при поперечній – через одну.

  Варіанти розкладки менш популярних колекцій

  Плитка шестигранник має розміри 23х26см і має один спосіб стикування. При цьому різнокольорові візерунки можна зробити дуже різноманітними. При ширині дворової доріжки, кратної розміру 22см, для укладання бордюру буде досить половинок. При з’єднанні доріжок під кут 60 або 120 градусів малюнок укладання не порушиться.

  Декілька варіантів виконання та плиткового укладання «Луска». Підсумовуючи, пропонуємо фото різних варіантів розкладки бруківки, які зазвичай служать прикладом при розробці власними руками схеми покриттів у своєму дворі.

  Ми приготували вам детальну інформацію про те, як прикрасити доріжки у дворі. Нехай у Вас вдасться!

  Крім утилітарної функції, бруківка забезпечує потрібну естетику дизайну ландшафту та облаштування ділянки. Тому для забудовника актуальні способи укладання бруківки для забезпечення незвичайності доріжок для пішоходів та парковок.

  Особливості прикраси тротуарів плиткою

  Виробники плитки намагаються забезпечити різноманітний асортимент товарів. Тому використовуються не однакові схеми укладання бруківки в залежності від її конфігурації та розмірів. Основними нюансами вибору малюнка/орнаменту вважаються:

  • тротуарну плитку схожих габаритів, кольору та форми можна укласти згідно з малюнком або сумбурно;
  • більшість модифікацій має довгу і коротку сторону, тому довгасті шви можна зорієнтувати вздовж доріжки (або довгого боку паркування), поперек неї або вздовж діагоналі, що досить поширене при мощенні звивистих та радіусних стежок;
  • кольором схожих формою плиток можна створити фактично будь-який візерунок, розташовуючи деталі одного і того ж кольору смужками або візерунками геометричних форм;
  • плитка може лягати зі зсувом поперечних швів за аналогічністю з кладкою з цегли або з їх збігом, під прямим кутом один до одного або попарно.

  Для 80% плитки існує мінімум 5 — 6 стандартних варіантів укладання, декоративні елементи з віссю центральної або променевої симетрії (наприклад, шестигранник) можна відзначити кольором або орієнтацією по відношенню до напрямку руху доріжки в саду.

  Виділення орієнтацією та кольором.

  Прямокутна тротуарна плитка дає можливість моделювати бордюри або обходиться без них, зручна при оформленні радіусів, газонів та перехресть.

  Порада! Не рекомендують використовувати для мощення деталі різної товщини, оскільки сильно збільшується складність робіт при вирівнюванні пісочного шару та напівсухі стяжки (суміш піску та цементу ЦПС), на який лягає бруківка.

  Різновиди бруківки

  Найпопулярнішим елементом ФЕМ (фігурні деталі мощення) вважається тротуарна плитка наступних форм:

   "цегла" (мостова) — формат 7 х 14 см, товщина 8 см;

  Бруківка «шестигранник».

  Бруківка «черепашка».

  Елемент мощення «ромб».

  Бруківка «хвиля».

  «луска» — буває трьох модифікацій.

  Один з різновидів «луски».

  Останній варіант плитки вважається єдиним, який забезпечує створення 3D малюнка (об’ємна картинка) з невеликими витратами без додаткового крою. Щоб це зробити потрібно придбати зразки трьох кольорів і укласти їх, як на нижньому фото дизайну.

  Схема укладання бруківки "ромб" з 3D ефектом.

  Для домашнього майстра також наведені варіанти мощення прямолінійних ділянок «хвильою», «цеглою» та «конюшиною», виходячи з цього.

  Видів бруківки існує набагато більш ніж вище перераховано, тут перераховані лише найпопулярніші різновиди.

  Схеми розкладки

  Для забезпечення високої незвичайності стежок домашньому майстру не потрібно буде звертатися до декоратора. Схеми розкладки тротуарної плитки вже мають достатній експлуатаційний досвід, що застосовуються в різних кліматичних зонах. Допустимо, для традиційної «цеглини» на нижньому фото зібрано 8 візерунків, 6 варіантів дизайну кромки тротуару та одна схема радіусної ділянки.

  Варіанти для плитки «цегла».

  Важливо! Незвичайні візерунки та незвичайні способи мощення різко збільшують відходи крою плитки і, виходячи з цього, бюджет робіт з обробки.

  Дуже актуальною є ця умова для звивистих стежок, якими легко сховати недоліки геометрії та рельєфу дворової території. Тому доводиться жертвувати або грошима та отримувати якісний дизайн, або естетикою сприйняття пішохідних, паркувальних зон, але економити кошти забудовника під час купівлі тротуарної плитки.

  За найменших навичок та наявності графічного редактора на комп’ютері, можна зробити в програмі проект зони мощення в масштабі і «розкласти» на ній віртуально-тротуарну плитку потрібного формату для скорочення відходів крою.

  Розкладка плитки у графічному редакторі.

  Застосування різнокольорової плитки

  Найлегше забезпечити індивідуальність тротуару тротуарною плиткою різних кольорів, уклавши її фігурами геометричної форми, смужками однакової або не однакові.

  Смуги «конюшини» не однакові.

  Деякі модифікації плитки дають можливість використовувати 3 і більше відтінків, наприклад, «Давнє місто» і «ромб».

  Багатобарвна плитка одного формату.

  Варіанти комбінованого типу

  Якщо поєднати кілька схем, орнаментів та малюнків тротуарної плитки, краса сприйняття збільшується неодноразово. Основними нюансами комбінованих технологій вважаються:

   якщо плитка має складну форму, можливе зміщення швів та експерименти з палітрою кольорів;

  Конюшиною можна «креслити» смуги в різних напрямках.

  Тротуарна плитка замість бордюрів.

  Оформлення дощової каналізації плиткою для тротуару.

  Таким чином, комбіновані технології виграють у попередніх схем та варіантів мощення з естетики сприйняття.

  Яка плитка придатна для радіусних ділянок

  Головними причинами вибору криволінійної, ламаної, радіусної форми доріжок та перехресть із гострим кутом примикання стежок стають такі фактори:

  • це покращує ландшафтний дизайн;
  • з’являється можливість виправити геометрію подвір’я;
  • прямі ділянки неможливо зробити через складний ландшафт.

  У цих обставинах для мощення застосовується кілька найрізноманітніших за трудомісткістю та бюджетом обробки методик:

  • "розбіжка" швів — дуже просте рішення, коли мощення проводиться "цеглою", плитка розміщується довгою стороною поперек доріжки, щілини між нею клиноподібні, що практично непомітно зрештою малюнку;
  • "ялинка" — при зазначеній схемі позиціонування плитки (краще застосовувати "цегла") ламана і звивиста лінія стежок фактично непомітна в схемі мощення;
  • комбінування зі спеціальною травосумішчю з невибагливих рослин – технологія вважається незвичайною сама по собі, можна застосовувати плитку будь-якої конфігурації, між її елементами залишають вільні ділянки, в які засівається мятлик, дрібнолиста тимофіївка або будь-яка інша низькоросла трава, що не заважає ходженню, недоліком вважається насадженнями;
  • підрізка — дуже дорогий варіант, коли використовуються крупноформатні деталі або колекції мозаїки (наприклад, «Стародавнє місто»), що укладаються в простому порядку, в місцях примикання до бордюрів кожна плитка підрізається до потрібного розміру, шматки, що залишилися, застосовуються на суміжних ділянках, знижуючи відходи крою.

  На нижньому фото наведено варіанти мощення всіма перерахованими способами.

  Способи оформлення криволінійних ділянок.

  Таким чином, перевагу в мощенні ділянки елементами ФЕМ отримують забудовники, які мають досвід робіт у графічному редакторі. Підготовча віртуальна розкладка тротуарної плитки дасть змогу зменшити бюджет обробки. Бруківка матиме цікавий дизайн і служитиме довше.

  Порада! Якщо вам потрібні майстри з ремонту, є досить зручна сервіс з їх вибору. Просто відправте у формі нижче детальний опис робіт, які необхідно зробити і до вас на пошту прийдуть пропозиції з розцінками від бригад, які займаються будівництвом і фірм. Ви зможете почитати відгуки про кожну з них та фотографії з прикладами робіт. Це БЕЗКОШТОВНО і ні до чого не змушує.

  Джерело: obzorteka.ru