Сб. Ноя 27th, 2021
  Сарай своїми руками як побудувати покрокова інструкція

  Аплікації з кольорового паперу для малюків шаблони на друк, тема осінь, весна

  Для успішного різнобічного розвитку дитини неабияке значення має діяльність з розвитку дрібної моторики рук. Одним із видів такої діяльності є аплікації з кольорового паперу, шаблони для яких розроблені методистами з урахуванням особливостей віку дошкільнят.

  Важливо, щоб складність завдання відповідала віку дитини, щоб заняття проводилися регулярно, потроху ускладнюючись, і проходили під наглядом та за допомогою дорослих.

  У чому користь аплікацій за шаблоном для розвитку

  Аплікації з паперу — креативний процес, завдяки йому діти пізнають світ навколо вас і набувають багато здібностей. Крім розвитку дрібної моторики рук, це координація рухів, вивчення кольорів та їх поєднань, поняття про композицію, знайомство з різними матеріалами та фактурами, розвиток спостережливості, уяви та фантазії.

  Робота над аплікацією в колективі сприяє організованості, витримці, акуратності. Варто відзначити також розвиток просторової уяви: займаючись аплікацією, діти створюють ціле з певних складових і, навпаки, вчаться дробити ціле на частини.

  Вченими доведено, що в корі мозку голови центр, що відповідає за дрібну моторику, розміщений поряд із мовним центром та допомагає розвитку мовних здібностей.

  Види аплікацій за шаблоном

  Розрізняють три основні види аплікації:

  • предметна – вирізані частини мають звичайну, точну форму та пропорції, створюється образ, які пов’язані з якимось сюжетом;
  • сюжетно-тематична — відповідність певному сюжету (взятому з казки або придуманому самостійно);
  • декоративна – прикраса листівок, рамок фото візерунками із фігур геометричної форми.

  Звичайні аплікації для малюків 2-3 років

  Звичайними аплікаціями з кольорового паперу за допомогою шаблонів можна займатися з 2-х років. Але деякі фахівці вважають, що посильні завдання можуть виконувати діти з 1 року.

  Початкові заняття є приклеюванням шматочків паперу на аркуш у довільному вигляді. На цьому етапі дитина повинна засвоїти і засвоїти основні події: змастити, перевернути, прикласти, пригладити. Малюків поки що приваблює сам процес, прагнути результату вони будуть потім.

  На другій сходинці складності застосовуються шаблони. Дитина має розмістити деталі теж сумбурно, але в межах контуру, при цьому з’являється певний образ.

  Шаблон – це схематичне зображення майбутньої картинки, намальоване або роздруковане на принтері. Простими шаблонами для аплікацій з кольорового паперу послужать, наприклад, ялинка з кулями, дерево з яблуками та інші.

  Для подібної роботи необхідно приготувати деталі: кулі, яблука тощо. д. Дитина повинна сама визначити, як розмістити їх на шаблонах.

  Для неповнолітніх дітей стане цікавим виконання нескладної обривної аплікації. Дитина спостерігає, як дорослий рве папір на довгі смуги, потім сам рве їх на клаптики. Цими шматочками необхідно заповнити контур.

  Якщо дитина захоче сама порвати папір, то з цих нерівних, незручних смужок теж можна скласти аплікацію, наприклад, траву. Мурашки малюються за допомогою пальчикових фарб.

  Далі завдання не може: необхідно потрапити елементом на певне місце шаблону або намальованого контуру. Так, за допомогою вирізаних кружальців, робиться зображення гусениці. На цьому етапі дітей цікавить вже не лише процес, а й результат.

  Під час виготовлення аплікацій із кольорового паперу з використанням шаблонів та контурів з дітьми до 3-х років застосовуються приготовані вирізані деталі.

  Трирічній дитині можна вже прищеплювати досвід роботи з ножицями з округлими кінцями.

  При цьому потрібно пояснити, як правильно тримати ножиці та папір, щоб не поранитися. Починати необхідно з прямих розрізів, потім відпрацювати вигини та закруглення.

  У такому віці діти вже можуть робити нескладні сюжетні картинки. Приклеєні на шаблон деталі дають змогу створити конкретний образ.

  Фоном для аплікації може бути нанесений контур із частково намальованими елементами. Наприклад, стандартний акваріум з водоростями та камінням на дні діти можуть заселити жителями: рибками, медузами тощо. д.

  Цікавим заняттям може бути з’єднання та склеювання розрізаної картинки. Якщо дитина впорається з таким завданням легко, рекомендується її ускладнити: до парасольки додати дощочки, до будиночка з дахом приклеїти вікна. Такі заняття розвивають фантазію, спостережливість, відчуття пропорції.

  Аплікації для малюків 4-5 років

  У такому віці аплікації з кольорового паперу та шаблони для них стають важчими. Підготовляючи, разом із дорослим, деталі для майбутньої картинки, дитина виявляє більше самостійності: вирізує, підбирає кольори і, таким чином, отримує поняття про композицію.

  Така діяльність розвиває логічне мислення, дає змогу виявити творчі задатки.

  Для малюків 4-5 років цікавим заняттям вважається виготовлення листівок, які вони потім дарують батькам та друзям.

  Основа складається надвоє і всередині листівки клеяться деталі, що утворюють сюжетну картинку.

  Шаблони, розроблені фахівцями, є лише прикладами, що вказують напрямок роботи.

  Батьки та вихователі можуть вносити власні ідеї. Наприклад, застосування в аплікації вирізаного контуру ручки дитини – такі картинки викликають у дітей подив і захоплення.

  Техніка аплікації з одних кружальців відкриває для дитини зв’язок частин і цілого.

  Розвиваючи творчу уяву дитини, слід показати їй різні прийоми роботи з папером: наприклад, скласти її як гармошки. Для такої картинки необхідно приготувати основу, нанести контури. Важко і процес приклеювання.

  Складні аплікації для малюків 6-7 років

  Діти старшого дошкільного та молодшого шкільного віку вже мають певні здібності.

  Заняття аплікацією з кольорового паперу із застосуванням шаблонів у цей період допомагають подальшому розвитку дрібної моторики, мислення, пам’яті та концентрації, виробляється здатність планувати власну діяльність.

  Важливою обставиною вважається і те, що дитина передбачає підсумковий результат своєї роботи.

  У такому віці у дітей кріпиться навичка вирізування деяких деталей і цілісних силуетів, симетричних елементів зі складеного надвоє паперу, а також здатність створювати композиції і правильно розташовувати на основі окремі їх частини.

  На цьому кроці діти вивчають колірне рішення, аналізують та зіставляють деталі. Стає різноманітною і фактура матеріалу: крім звичайного кольорового паперу, застосовується кріплена («жата»), мелірована (глянцева), фактурна (з тисненням або копіювальна оксамит), фольгована.

  У цей період переходьте до об’ємних симетричних композицій.

  Для виконання такого завдання шаблони (хмари, повітряні кулі) вирізаються простим способом. Далі два схожі шаблони згинаються по самому центру і кріпляться разом (можна пошити). Підготовлені деталі клеяться на основу.

  Для виробництва об’ємної пташки шаблон гнеться надвоє та склеюється, крім крилець, що згинаються по пунктирній лінії.

  Результат, який вийшов, можна приклеїти однією стороною і крилом на основу (у вигляді аплікації) або перетворити на вироби, прив’язавши на нитку і підвісивши на гілочку.

  Засвоївши на попередніх етапах ази композиції, діти 6-7 років можуть робити цілі картини – пейзажі, натюрморти, застосовуючи готові шаблони для аплікацій із кольорового паперу або виготовляючи їх за допомогою вихователя чи батьків.

  Аплікації із застосуванням разової тарілки

  Одноразові тарілки є зручним матеріалом, завдяки яким можна створювати оригінальні та красиві композиції. Зроблені з полістиролу або картону, різних кольорів, з найрізноманітнішим тисненим малюнком, вони бувають як основою аплікації, так і елементами для неї.

  До виготовлення аплікацій із кольорового паперу на разовій тарілці за допомогою шаблонів можна залучати дітей з молодшого віку. На підготовленому кольоровому фоні діти мають нескладні деталі у вигляді візерунка.

  Ускладнений варіант — застосування для фону двох або різних кольорів і складніші деталі. Діти 6-7 років складають вже тематичні композиції на тарілках або застосовують їх як матеріал для деяких елементів.

  Варіанти аплікацій на тарілках, що потроху ускладнюються:

  Комбіновані аплікації

  Виконуючи аплікації з кольорового паперу, можна змінити шаблони, комбінуючи різні матеріали.

  Аплікації з крупи

  Таким видом аплікацій можна займатися навіть із дітками. Алгоритм роботи наступний: дорослий наносить клей на заготовлений малюнок, дитина сипле на нього крупу і злегка притискає пальцем.

  Що залишилися не приклеєними крупинки необхідно струснути. Таке заняття виховує у дитини уважність та акуратність.

  Старші діти можуть застосувати різні види круп. При цьому клейовий склад наносять по черзі на окремі ділянки. Для барвистості картинки рекомендується заздалегідь підфарбувати крупу гуашшю у різноманітні кольори. Як шаблон можна взяти свій малюнок дитини, це стимулює її, викликає натхнення.

  Аплікації з гудзиків

  Для виконання такої аплікації потрібна підготовча підготовка. Вивчивши малюнок і підібравши кольори, дитина, за допомогою дорослих, підбирає відповідні за кольором і розміром гудзики. Потім слід розкласти їх на малюнку, щоб уявити необхідний результат, і приступати до наклеювання.

  Для молодших дітей, які ще не володіють потрібними здібностями, можна нанести малюнок за шаблоном на шар пластиліну – дитина кріпитиме гудзики вдавлюванням. Подібна техніка застосовна і під час роботи з крупами.

  Для комбінованих аплікацій застосовується також вата, серветки, яєчна шкаралупа, натуральні матеріали – листи, пелюстки, насіння та багато іншого.

  Багатошарові аплікації

  Багатошарові (накладні) аплікації з кольорового паперу чи інших матеріалів робляться з допомогою розроблених чи виготовлених самостійно шаблонів.

  Подібна робота розвиває просторову уяву, виховує естетичний смак. Робляться вони з паперу, тканини, шкіри, фетру – основне, щоб краї матеріалу не обсипалися.

  Багатошарові аплікації, як і інші різновиди, бувають різного ступеня складності. Для маленьких це звичайне приклеювання деталей віч-на-віч. Кріпучи деталі лише з одного краю, можна виконати ефект об’ємності.

  Більш складні аплікації відрізняються високою кількістю деталей, щоб їх зробити потрібні хороші досліди роботи з ножицями, відчуття пропорції та кольору.

  Діти шкільного віку, з розвиненою дрібною моторикою рук, що мають здібності виготовлення складних деталей, створюють реальні твори художнього мистецтва – незвичайні композиції і навіть портрети. Особливу барвистість їм надають світлотіньові ефекти.

  Складається з кількох верств аплікація — це вже по-справжньому креативний процес, в якому вимальовується фантазія та художні здібності дитини. Варто продумати образ, палітру кольорів, черговість дії, тому подібна робота передбачає певний рівень інтелекту.

  Аплікації зі шматочків

  Аплікації з розрізаних або рваних шматочків кольорового паперу із застосуванням шаблонів – найпростіший вигляд, їх можуть виконувати навіть маленькі дітки. На лист-основу необхідно нанести малюнок. Крім готових шаблонів можна застосовувати дитячі розмальовки або вигадати ескіз самостійно.

  Виготовлення елементів аплікації відбувається одночасно з дитиною – маленькі дітки з радістю рвуть папір на шматочки. Якщо вже є досвід роботи з ножицями, можна дозволити такі елементи вирізати.

  Істотна деталь: чим молодша дитина, тим більше повинні бути частини.

  Підібравши потрібні кольори, можна приступати до наклеювання. Клейовий склад наносять не на дрібні деталі, а на шаблон по ділянках.

  При занятті з малюками даний процес виконується дорослим, діти більш зрілого віку самі наносять клей пензликом. Приклеюючи шматочки паперу, дитина повинна точно потрапляти в контур.

  Варіацією аплікації зі шматочків вважається торцювання. Дана техніка досить важка, але дітям 6-7 років вона повністю під силу, тим більше при колективній роботі.

  Для оволодіння технікою торцювання вчителям та батькам пропонуються майстер-класи з цієї теми.

  Аплікації осінньої тематики

  фарби у яскравому кольорі осені дозволяють створювати барвисті картинки осінньої природи. Для аплікацій на цю тему застосовується як кольоровий папір, так і натуральні матеріали: різнобарвне листя, пелюстки пізніх квітів, насіння, колоски, гілки та інші предмети.

  Під час виготовлення аплікацій на осінню тематику з кольорового паперу за шаблоном та у вільній композиції будуть збережені головні атрибути – вирізуються та розфарбовуються квіти, гриби, фрукти, жолуді, силуети дерев. Обов’язковий елемент – осіннє листя.

  Під час роботи із натуральним матеріалом необхідно його приготувати. Зібрані листи потрібно заздалегідь вирівняти та висушити під пресом. Якщо листочку потрібно надати якусь форму, то для цього застосовується свіжий лист, який потім висушується.

  Для колажів та мозаїчних картин можна приготувати картонні шаблони, на які клеяться деталі.

  Осіння природа – гарний ґрунт для польоту фантазії дітей. Аплікації з листя, поміщені у фоторамку, прикрасять будь-який інтер’єр.

  Чудовою окрасою будуть і осінні ліхтарі. Для цього скляна посудина обклеюється зовні кольоровими листами (паперовими або природними), у середину ставиться маленька свічка.

  Аплікації зимової тематики

  Для створення зимових та, наприклад, новорічних аплікацій застосовується кожна з описаних технік, залежно від віку дітей.

  Дуже популярним видом зимових аплікацій є сніжинки – це підвид аплікації силуетного типу. Правильно складати лист, відрізати край і гострий куточок, робити надрізи рекомендується спочатку на звичайному папері — так виробляється навичка.

  Крім того, підвісками з подібних сніжинок прикрашають кімнату. Тонкі, повітряні сніжинки можна приклеїти на вікна та інші поверхні.

  Для неповнолітніх дітей краще приготувати шаблони (кола з нанесеним контуром) і зробити обривну сніжинку зі шматочків. Для плоских, об’ємних, багатошарових сніжинок потрібно заготовити схеми для вирізування.

  Для виробництва класичної ялинки малюки застосовують трикутники із зеленого паперу, сніговик робиться з білих гуртків, педагог чи батько допомагає доповнити аплікацію деталями.

  Старшим дітям можна порадити зробити ялинку зі смужок паперу або створити картинку зимового лісу за допомогою шаблонів, застосовуючи дрібні паперові шматочки або вату.

  Яскраво і об’ємно виглядає ялинка з паперових кульок. Для цього робиться шаблон та деталі з кріпленого паперу. Головний колір – темно-зелений, для гірлянди виконуються різнокольорові кульки.

  Після того як нанесли клей на шаблон рекомендується спочатку розмістити гірлянду, потім заповнити контур «хвоєю» та доповнити аплікацію зіркою та основою.

  Цікава аплікація з малюнком зимових аксесуарів дає можливість дітям виявити творчу фантазію.

  Окрасою шапочки і рукавичок послужить будь-який візерунок, статуетки тварин, зимові картинки, бісер або стрази.

  Для імітування хутра застосовується вата.

  За допомогою разової тарілки можна зробити виріб-маску білого ведмедика. У тарілці вирізаються отвори – очі, поверхня обклеюється шматочками паперу, для носа застосовується одноразова склянка.

  Старші дошкільнята та учні молодших класів здатні під управлінням дорослих створювати складні зимові пейзажі із застосуванням змішаних технік.

  Аплікації весняної тематики

  Проліски та конвалії, шпаки та квітучі дерева – ці ознаки весни класично застосовуються в дитячих аплікаціях з кольорового паперу з використанням шаблонів. Дуже маленькі виконують звичайні завдання, маючи підготовлені деталі на контурах. Ці ж образи можна ускладнити, додавши картинки весняної природи.

  Більш складні композиції – об’ємні, багатошарові, з дуже пристойною кількістю елементів – створюють діти, які мають досвід роботи з клеєм, ножицями, пензликом і застосовують різноманітні техніки.

  Бузок у вазі з крупи, весняна картина в техніці малювання та аплікації – ці та багато інших ідей пропонують фахівці батькам та вихователям для занять з дітьми, що розвивають.

  Аплікація – це образотворча діяльність. Добившись хорошого результату, дитина відчуває естетичне задоволення, таким чином долучаючись до світу чудового, світу мистецтва. Простий і доступний для малюків спосіб створення художніх робіт робить аплікацію одним з улюблених видів занять з дітьми, що розвивають.

  Джерело: handsmake.ru

  Сімейна купка

  Сайт для матусь і бабусь — ЗБЕРІЖНИЦЬ сімейних купок

  Пошук

  Наш гурт Vkontakte

  Рубрики

   (16) (18) (4) (14) (6) (2) (1) (18) (24) (1) (22) (3) (1) (49) (49) (23) (61 ) (1) (6) (52) (9) (33) (1) (1) (1) (8) (2) (12)

  Лічильник

  Лічильник Яндекс

  Аналітика

  рекламний блок 1

  рекламний блок 2

  рекламний блок 3

  допомога дітям

  СУПЕР РЕКЛАМА

  рекламний блок 4

  рекламний блок 5

  рекламний блок 6

  Шаблони для аплікації в дитсадку (100 варіантів).

  Червень 15th, 2019 admin

  Всіх вітаю на цьому сайті, який сьогодні поповниться скарбничкою шаблонів для красивих дитячих аплікацій. Вихователь з образотворчої діяльності та керівник гуртка паперових виробів зможе у цій публікації знайти якісні звичайні шаблони для аплікацій. У дитсадку улюблене заняття всіх дітей це аплікація — збирання готового зображення з його порізаних деталей. Вихователі знайдуть у цій публікації якраз такі легкі шаблони для швидких виробів на заняттях. Особливий наголос у цій публікації я зробила на тему Тварин. Власне аплікації з лісовими звірами та домашніми тваринами діти люблять найбільше. І для вчителів завжди представляє складність зобразити — власне ТВАРИНА. Будиночки, машинки, квіти ми все малювати вміємо – нам для цього шаблони не потрібні. Набагато складніше зобразити лева, чи корову, чи мишку, ще складніше кішку – та так, щоб у готовій аплікації тварину легко було впізнати. Тому в нашій публікації я зібрала власне ті шаблони, які мені самій як вихователю було складно зобразити від руки.

  Щоб РОЗРАХУВАТИ ШАБЛОН.

  клацніть по ній 1 раз (картинка відкриється в повний розмір на чорному полі)

  клацніть по чорному полю поруч із картинкою лівою кнопкою (з’явиться вікно з командами)

  виберіть команду Друк (у вікні друку ви можете також вибрати АЛЬБОМНИЙ поворот листа або ВЕРТИКАЛЬНИЙ) — і там же натиснути кнопку Друк.

  Інший спосіб: Просто скопіюйте картинку, вставте її в документ Ворда — і надішліть на друк, як завжди. Там же на аркуші ворда ви можете зробити більше картинку потягнувши її за куточки. А щоб розгорнути лист ворда горизонтально (на альбомну розкладку) — клацніть на лівій лінійці-шкалі за полями сторінки — і в віконці, що з’явилося, поставте галочку, навпроти слова Альбомний.

  Отже, давайте починаємо… з найкориснішої домашньої тварини…

  Шаблони для дитячих аплікація

  Корови з паперу.

  Всім дітям подобається аплікація корови. Корівки — вони милі та корисні. Ось нижче красиві шаблон паперові вироби у вигляді корови.

  За технологією самого процесу — цятки потрібно клеїти на тіло ДО його приклеювання до фону. Ось вирізала дитина чорну цятку, уклала на спинку корови — і край її підігнув на зворотний бік щоб не стирчав, а повільно зливався з лінією спини.

  Білі деталі голови і тіло краще вирізати із цупкого паперу (креслярського) або картону. Тоді навіть фон не є обов’язковим — буде просто цілісна фігурка корови, як іграшка для лялькового театру.

  Якщо діти самі вчаться вирізати форми овалу, то цей шаблон корови якраз для такої вироби-аплікації з вирізуванням основ.

  Шаблони з ПАНДАМИ на аплікаціях.

  З чорного та білого паперу дозволено робити не лише Корову – а й пухкого кумедного ведмедя-панду. Діти просто люблять таку аплікацію. Тим більше, що я знайшла варіанти шаблонів з зовсім нескладними деталями.

  1. Спочатку наклеюємо на фоні ніжки, внизу листа.
  2. На ніжки округла біла пузик
  3. Зверху на пузик чорні лапки-дугу
  4. І потім уже поверх круглу білу голову і далі дрібні деталі.

  А ось нижче аплікація, де ведмежа панда плаває в надувному колі. Зробити таке різнокольорове коло дуже легко. Беремо спочатку коло з білого паперу — на нього сумбурно наклеюємо геометричні відрізки кольорового паперу — як уламки віч-на-віч. Потім складаємо коло надвоє — і вирізаємо в ньому дірку — як бублик. Або можна без отвору – все одно, коли ви наклеїте панду, вона власним животом закриє дірку бублика.

  А ось дуже чудовий шаблон для аплікації з пандою. Тут фішка в тому, що живіт і голова — це цілісна біла деталь у формі груші). І руки (як чорна підкова) клеяться вже в середині цієї груші – так щоб залишити місце на лицьову частину.

  Важливо показати дітям поширену помилку – якщо приклеїти руки досить високо, для мордочки буде недостатньо місця, і не влізуть усі деталі морди (очі, ніс, щоки).

  Шаблони для аплікації конячки.

  У дитсадку можна зробити багато цікавих виробів на основі шаблону конячки. Якщо вирізати такий шаблон для аплікації з картону — то ми отримаємо гарну міцну базу для занять з прикраси та дизайну. На фото опубліковано нижче ми бачимо приклад такого заняття в дитсадку.

  А якщо у шаблону конячки зробити ШИЮ ДОВЖИНІШО — то ми автоматично отримуємо заготовку для іншого шаблону — ЖИРАФА.

  Шаблони для аплікації

  Як зробити слона з паперу.

  Аплікація слон, завжди непроста для вчителя, тому що весь час не виходить зобразити звичайний силует слона, щоб ноги були пропорційні тулубу, і при цьому хобот не виглядав як шланг, що стирчить з морди тварини.

  Тому в нашій публікації я зібрала найорганічніші силуети слонів і слоненят. Як можна помітити, ось цю аплікацію на картинці нижче просто вирізати з паперу. Окремо тут вирізаються тільки УШІ – вони клеяться вже потім і лише власним внутрішнім краєм, а саме вухо стирчить над аплікацією.

  А ось шаблон для аплікації слоника, де між силуетом тулуба і силуетом голови потрібно покласти прокладку — пеньок з картону або паперову складочку-пружинку.

  Наша мета – домогтися того, щоб голова НАВИСАЛА над тулубом. а не була до нього прилипла. Об’ємний прошарок між тулубом і головою створить ефект 3D аплікації.

  А ось ще звичайна аплікація зі слоном за шаблоном. У круглу серединку слоника можна помістити теплі слова для мами або вирізане з паперу серце. Або приклеїти Суху КВІТКУ з гербарію.

  А ось шаблон для аплікації зі слоненятком, який…

  1. СПІВАЄ (і ось тоді над ним потрібно приклеїти нотки)
  2. Пускає міхури (і ось тоді над ним потрібно приклеїти різнокольорові кола з паперу).
  3. ТРИМАЄ Квітковий букет (вирізаних з паперу або виконаний з натурального матеріалу — справжніх сухоцвітів)
  4. ОБЛИВАЄТЬСЯ ВОДОЮ (фонтанчик води над ним можна домальовувати яскравою блакитною та синьою восковою крейдою).
  5. А може він просто ТЯГНЕТЬСЯ ДО МАМІ (і ось тоді в лівому верхньому кутку ми робимо аплікацію голови мами яка дивиться вниз)

  А ви які варіанти вигадали, для цього шаблону?

  А ось шаблон для ніжної аплікації на День Матері — слониха та слоненя. Вушка обох слоників вирізаємо окремо. відгинаємо вздовж прямого краю вуха Складочку. І на цю складочку вухо і приклеюємо — щоб воно стовбичилося як крильце.

  А ось слоник, який виступає у цирку. Аплікація звичайнісінька для малюків старшої групи. Тут потрібно окремо вирізати деталь вуха, окремо попону з малюнком та м’ячик з шапочкою та килим. Багато деталей та цікава робота зі збирання всієї картинки, згідно зразком-шаблону.

  Шаблони для аплікації

  ЛЕВ І ЛЬВІНЯ для малюків.

  У дитсадку іноді виконують аплікацію ЛЕВ. Ця екзотична тварина вражає своєю красою і лякає характером. Нижче я зібрала найпростіші шаблони для аплікацій з левом, які підійдуть і молодшій групі (де 3 деталі) і старшій (де більше і техніка складніше).

  Ось варіант шаблону для дуже маленьких. Тут лише три деталі тіло, грива та голова, які потрібно помістити у правильні місця. Очі та носик вихователь малює заздалегідь на деталі голови.

  А ось шаблон для аплікації в середній групі дитячого садка. Тут додаються вже дрібні деталі (п’яточки та пальчики, кінчик хвоста). І шарів аплікації тут вже більше – шар попа, шар передніх лап, шар грива, шар голова – власне в цьому черговості потрібно збирати аплікацію.

  Деякі діти поспішають: починають з голови, а потім попу клеять прямо на гриву. Покажіть їм як смішно буде, якщо сплутати чергу — діти посміються і вникнуть у суть слоєної черги.

  Я завжди на заняттях показую як правильно… а потім показую поширені помилки… діти сміються і всі одразу схоплюють.

  Це веселе тренування просторового мислення – і це важлива гімнастика для розуму.

  І врешті-решт моя улюблена СЕКТОРНА аплікація. Подивіться на малюнок нижче. Бачите, що грива лева смугаста? Зараз розповім як досягти подібного результату гриви в дитсадку на групових заняттях з дітьми.

  1. З паперу вирізаємо коло, поділене на сектори олівцем – як розрізана піца.
  2. З кольорового паперу вирізаємо такі ж сектори-шматки (у двох кольорах).
  3. Ці сектори потрібно приклеїти на піцу-шаблон, виконуючи чергування (темний, світлий, темний, світлий).
  4. І потім на подібну секторну смугасту гриву вже приклеїти жовту круглу мордочку.

  Це завдання для старшої групи – досить цікаве, ретельне, і дітям подобається. Основне це правильно показати дітям процес.

  Загальний процес – потрібно показати дітям 2 рази.

  • Вперше вони дивляться, як ви робите.
  • Вдруге ви не по-справжньому «гальмуйте», а вони підказують вам, що необхідно робити.
  • І потім діти сідають за столи та роблять самі.

  Подивіться які зрозумілі та прості аплікації для дитячого садка можна приготувати власними руками. На малюнку нижче ми бачимо звичайні нескладні силуети (пухкі, округлі). Спочатку дайте дітям звичайні варіанти без смужок… на інших заняттях зробите зі смугами — тут треба подумати які смуги куди підійдуть. У кожної дитини повинні в індивідуальному лотку лежати комплект смужок (щоб не сплутати з деталями сусіда). Якщо всі деталі покласти в загальну миску на цетрі столу — то швидкі діти заберуть усі смуги собі та обклеять ними всю тварину.

  Подібні роботи не важко зробити в дитсадку. Можна розділити роботу на два етапи — 2 заняття. На першому збираємо фігурку — на другому (після сну) наклеюємо цятки, смужки.

  Маючи просто картинку тварини — ви ВЖЕ САМІ можете побачити в ній ОКРЕМІ ДЕТАЛІ.

  Можна дати дитині цікаве ЛОГІЧНЕ ЗАВДАННЯ. Для цього наперед вихователь із кольорового паперу нарізає кілька силуетів (шаблон нижче). А діти повинні зібрати з них тих тварин, яких вони впізнали.

  Зрозуміло підказкою вже буде КОЛІР деталей. Жовтий (у жирафа), помаранчевий (у лева), коричневий (у ведмедя), сірий (у бегемота), зелений (у жаби). Дитині буде цікаво брати і клеїти деталі один на одного — голову на тулуб.

  Потім усіх героїв розташувати на паперовому аркуші, додати до них очі, вуса, цятки фломастерами — вдасться ВЕСЕЛИЙ ЗООПАРК із кольорових пазлів.

  Шаблони аплікації

  тварини у сидячому положенні.

  Часто хочеться в аплікації тварину не поставити на чотири ніжки, а посадити на попу. І ось тут вже складно збагнути який ескіз буде у цієї вироби і як зобразити до неї шаблон.

  Давайте раз і назавжди спробуємо розібратися з цим питанням.

  Починаємо з ясельної групи. Ось досить звичайний шаблон для дітей — де ведмежа саме сидить. Його лапки виглядають як кружки. І дитина розуміє, що великі кружки — це лапки, що знаходяться знизу, а невеликі — верхні. Тут звичайні деталі — їх трохи та діти молодшої групи чудово справляються з цією аплікацією.

  Варіант Тієї ж аплікації може містити Серце, замість животика ведмедя. Тоді ми наклеюємо спочатку ГОЛОВУ, тому серце (трохи наїжджаючи на голову). І далі навколо серця розподілити лапки, нічого не плутаючи.

  По суті ми зараз дотримуємося ОДНЕ І ТО Ж ПРАВИЛО — правил поетапного накладання деталей. Чим більша задня деталь у об’єкта аплікації, тим раніше вона повинна бути приклеєна.

  Починаємо завжди з попи та з задніх ніг тварини. А далі вже всі шари, у міру їхнього наближення до глядача.

  Ось шаблон аплікації Ведмедя Ведмедика — де ми бачимо той же набір елементів — попа із задніми ногами, передні лапки, голова та вуха.

  За аналогічним принципом можна посадити на попу будь-яку тварину — хоч жирафа, хоч лисичку.

  Ще в дитсадку дітям корисно давати аплікацію, де показано лише морду тварини. Тобто дитині слід зібрати обличчя звіра. Це допомагає йому аналізувати морду, її важливі частини (щічки, ніс, плями забарвлення, фактуру та рельєф носової частини).

  Надалі подібна робота над аплікацією допоможе дитині навчитися МАЛЮВАТИ такі ж лінії морди (а не тільки точка, точка, посмішка). Морда звіра – це живий образ. І вона не може бути однаковою у різних тварин. Щоб дитина осягла цю видову різницю корисно частіше робити такі портретні аплікації тварин

  А ось шаблон, де необхідно правильно зібрати морду лева — всі ці деталі носа, щік і рота — не сплутати, а укласти як на зразку. Непроста робота — нехай розуміють. Щечки ПІД носом, а НЕ ПОВЕРХ носа. Ротик під щічками, а не поверх щічок. Тут теж тренується просторове мислення – здатність уявно та фактично маніпулювати шарами.

  Шаблон для дитячої

  аплікації ЖАБИ.

  Зелені та слизькі, витрішкуваті і з пухирцями — чудові створіння з ніжною вологою шкірою. Усі діти люблять жаб. Навіть ті, хто боїться взяти їх у руки, не бояться робити у вигляді виробів та аплікацій з паперу. Я пропоную вам гарні Шаблони для жаб, які підійдуть для занять у дитсадку — тому що мають звичайні форми.

  Будучи педагогом-вихователем, я давно мріяла зробити з дітьми жабу. Однак завжди спотикалася на стадії ескізу майбутнього виробу. З-під олівця виходили якісь хворі-виродки… а мені хотілося досягти подібності. І я кинула цю витівку… до недавнього часу. Сьогодні, коли я копала матеріал для цієї статті, я знайшла кілька досить комфортних шаблонів для жаб, які легко зробити дитячими руками. Ось вони.

  Подивіться на малюнок нижче – він симетричний. Тобто його можна вирізати з паперового листа, складеної вдвічі. Це прискорить процес заготівлі аплікацій. А діти у старшій групі (на середині року) зможуть навіть самі вирізати ці складні лінії між пальчиками на ногах жаби. На ЖИВОТИК жаби можна приклеїти мух, серце, жабка-малюка, дівчинку-дюймовочу або іншу вашу задумку.

  А ось простий шаблон сидячої жаби — чудово підійде для аплікації з милишами. Деталь вже готова заздалегідь — і маленькі дітки 3 років повинні правильно приклеїти око — зіниця — мова — муху на язик.

  А ось аплікація де до шаблону жаби Кріпляться ДОВГІ РУКИ — вона ними охоплює щось цінне. Наприклад, стрілу Івана Царевича. На фото опубліковано нижче — вона тримає диск, мабуть, зі шлягерами Івана Царевича.

  Можна приклеїти під лапки жаби печінку в целофані, цукерку, зефірку, вафельку — це буде ласощі для мами.

  А ось ще одна гарна аплікація Жаби-Царівни. Тут важливо пояснити дитині Черговість наклеювання шарів.

  1. Спочатку клеїмо білий животик.
  2. По обидва боки від животика задні лапки
  3. Далі передні лапки (деталь у вигляді підкови)
  4. І тільки після цього клеїмо голову, корону і крейди деталі

  Розібравшись в анатомії жаби, ви зможете самі малювати ескізи і на їх основі робити власним авторські шаблони для аплікацій у жаб’ячій темі.

  Шаблон для аплікації

  ЧЕРЕПАХА — для малюків.

  Вироби з черепахами – завжди дарують радість. Так як черепаха має ПАНЦИР. І це робить роботу з аплікацією по-справжньому різноманітною.

  Ви можете застосувати дуже різні техніки — і все на основі одного і того ж шаблону черепахи.

  Простий однаковий шаблон — і подібні різноманітні вироби-черепахи. Під будь-яку групу дитячого садка, під будь-який вік (2, 3, 4, 5, 6 років) — під кожну цвель знайдеться власна техніка роботи. Тикаємо пальчиками в фарбу, ліпимо панцир із жуваного паперу, з пластилінових джгутиків, з об’ємних смужок паперу з натурального матеріалу – простір для фантазії вчителя та батька.

  Шаблони для аплікацій з комахами

  Найпростіші аплікації для малюків 2-3 років — це мурахи або гусениці. Тут просто необхідно приклеїти поруч кружки паперу і потім зобразити лапки та вусики.

  Равлик теж — звичайний виріб для малюків молодшого віку. Тут шаблон включає лише три елементи — тіло, будиночок-спіраль. очі. Спіралька малюється наперед для дітей. І дитина тільки може пройти по доріжці спіральці пальцем (спочатку чистим, для тренування – а потім потиканим у гуаш).

  А ось красива СЕКТОРНА аплікація равлика. Тут спіраль з картону надрізається круговими лініями. І потім ця спіральна смужка обклеюється смугами паперу. Виходить яскравий клаптевий будиночок для равлика.

  Коли ви будете з дітьми робити комах з паперу — подбайте про те, щоб всі деталі вашого шаблону були великі і округлі. Тоді ви отримаєте няшні витрішкуваті вироби-букашки. У такому товстому вигляді вони виглядають переконливо і солідно.

  А ось ще одна чудова ідея – для аплікації метелика – на основі роздрукованого на ксероксі шаблону. Це не тільки і головоломка.

  1. Дитині дається роздрукований шаблон метелика (фото опубліковано нижче).
  2. Далі з ЖУРНАЛЬНИХ СТОРІН вирізаються комплекти її плям (внутрішніх секторів, на які розділене кожне крильце).
  3. І дитина має знайти гарне місце для будь-якого елемента. ЦЕ як скласти пазл.

  Примітка 1 — підходять журнальні сторінки з рекламою (вона яскрава) та каталоги косметики (там обов’язково є гарне тло та яскраві кольори).

  Примітка 2 — шаблон метелика краще надрукувати не на білому аркуші, а на кольоровому офісному папері для принтера — наприклад яскраво-жовтого. Тоді не потрібно буде фарбувати білий обідок метелика жовтим кольором (як це роблять на фото, опубліковано нижче).

  Шаблони з Птахами

  для аплікації в дитсадку.

  У нас на ресурсі є вже детальна стаття Аплікація Птахи (55 ідей для дитячого садка). Тому в даному розділі нашої публікації я просто дам кілька нових шаблонів, а решту ви зможете знайти за посиланням (там будуть і ластівки, і голуби, і синочки)

  Для дуже маленьких (ясельна група) підійде простий шаблон із трьох деталей — тіло, дзьоб, крильце. Кожна дитина зможе приклеїти пташку на хмаринку, на гілочку або на спільне дерево, намальоване вихователем на великому аркуші плакатного паперу.

  Малята з радістю зроблять пташеня-курча або невеликого каченя з паперу.

  Якщо ви хочете зробити пташку-снігура — то вам підійде ось такий шаблон — тут окреслена окремо ЗОНА ГРУДКИ, яку можна вирізати з червоного паперу або жовтого (щоб отримати синичку).

  У середній групі дітям можна порадити зробити власної пташки декор на головку із запропонованих вихователем заготовок квітів та капелюшків.

  Готові вирізані шаблони пташки можна доповнити КОНТУРНОЇ ОБВОДКУ — щоб надати їм виразності.

  Дуже привабливо виглядає аплікація з птахом-вороном. Як досить звичайний шаблон пропоную варіант аплікації, де ворона скромно сидить, ховаючись у кроні дерева. Дуже привабливо виглядає дерево, виконане із зелених кругляшів різного зеленого відтінку. Черговість наклеювання ворони — тулуб, голова, очі на лобі і лише потім ніс (з невеликим його наїздом на очі).

  А ось весела ворона — з відчиненими крилами і душею навстіж.

  Можна аплікації з пташками робити МАКСИМАЛЬНО СХОЖЕ на справжніх птахів — не мультяшних, а як у природі. Ось кілька шаблонів у такій реал-стилістиці. Таку пташку можна вирізати з картону і закріпити на гілці дерева або куща канцелярською скріпкою — виглядає як жива. Прикрасьте такими пташками ваші кущики на ігровому майданчику, або підвісьте пташок на ниточках на лампи в груповому приміщенні.

  ІДЕЯ-ПІДКАЗКА. Ви можете знайти цікаві варіанти шаблонів для аплікації серед книжок-розмальовок для дітей. Там в основному великі та звичайні деталі малюнка, які легко передати у вигляді деталей із кольорового паперу. Ось як на прикладі з цією картинкою-розмальовкою.

  Аплікація СОВА

  шаблони для малюків.

  Сову дітям дають на заняттях з аплікації в різних вікових групах. Дуже маленькі збирають сову в простому наборі деталей — де на черевце необхідно просто покласти крила і до вічок додати дзьоб.

  Чим старша група дитсадка, тим більше різних деталей містить аплікація. І тому шаблон містить більше елементів. Це допоможе вчителеві зробити аплікацію дуже яскравою, різноманітною, навіть сюжетною. Де є друзі пташки, які прилетіли в гості чи з іншого казкового приводу.

  Сові легко надати характеру — вона може бути грайлива і весела. А може бути безрадісна та нахмурена.

  Аплікації з курочками,

  ПІВНИКАМИ ТА КИПЛЯТАМИ.

  А ось звичайні та красиві шаблони для занять з дітьми, які зображають курку маму, курчат, півня-красеня. Завжди трохи складно зобразити ескіз курки так, щоб вона була не схожа на качку. Тому тут я пропоную гарні шаблони з курочками, які вирізані у вигляді цілісних паперових деталей.

  Поруч із курочками можна розмістити шаблони яєць, або курчат. Ось варіанти трафаретів під курча — найпростіші форми.

  А тепер півень. Дивіться який він красень. А знаєте як зробити такого яскравого візерункового півня?

  Все просто. У дитсадку будь-яка пачка з кольоровим папірцем має обгортковий конверт або обкладинку — і на таких обгортках буває так, що дизайнери малюють красиві візерунки. Зазвичай вихователі викидають ці обкладинки та конверти у мукулатуру. Але я збираю візерункові папірці в окрему татку. Туди ж у папку йдуть візерункові вирізки від маркетингових буклетів, сторінок із кольорових журналів для дітей.

  І коли в нашій папці-скарбничці збереться багато візерункових листків, можна проводити колективну аплікацію на тему ось цього півня. Подумайте з яких візерункових частин вирізати черевце, які підуть на хвіст, що на крильце. Кожен набір візерункових деталей шаблону покладіть у окремий лоток — на кожну дитину. Це цікава гра в пазли та вдалі комбінування відтінків – і батькам сподобається така оригінальна робота дитини. І діти зрозуміють, що діловий папір ховається не тільки в магазинах і що для аплікації можна застосовувати будь-який паперовий кольоровий матеріал.

  Якщо хочете щоб деталей у аплікації півня було поменше, то ось вам шаблон де тіло злите з хвостом. Якраз для варіанта з візерунковими фонами.

  Для дитячого садка такий набір шаблонів – це половина підготовки вчителя для творчих занять. У найближчому майбутньому ви зможете змінити власну педагогічну скарбничку виробів та аплікацій з паперу.

  Успіхів у роботі та досконалості у професії.

  Тетяна Клішевська, безпосередньо для сайту «Сімейна Купка»

  Джерело: semeynaya-kuchka.ru