Вибір покрівельного матеріалу як правильно вибрати, огляд матеріалів

Як правильно підібрати матеріал для покрівлі для даху будинку

Як підібрати покрівлю — з цим питанням неминуче можуть зіткнутися приватні землевласники, що знаходяться у важкому процесі будівництва свого будинку. Дивлячись на зовнішній вигляд і діапазон цін матеріалу для покрівлі, багато хто не думають про те, яка кількість часу прослужить дах, чи буде вона добре оберігати будинок від опадів і холодів, чи легко її встановити.
підбираючи матеріал для благоустрою даху будинку, варто звернути власну увагу на наступні параметри покриття:

довговічність покрівлі

Довговічність даху сильно залежить від параметрів матеріалу, з якого зроблено покриття для даху. Найбільшою довговічністю (35-50 років) відрізняються покрівлі з кахельної і багатошарової черепиці — вони слабо схильні механічному зношуванню і довго зберігають власний початковий вигляд. Трохи менші будуть служити покриття на базі бітумів: гнучка черепиця (15-30 років) і бітумний шифер (15 років). Покрівлі з металу (металопрофіль, металева черепиця) схильні корозії, вони простоять близько 10 років.

Вибір покрівельного матеріалу як правильно вибрати, огляд матеріалів

Ізоляційні характеристики даху

Безпомилковість вибору покрівлі в більшості випадків залежить від того, наскільки вдало вона буде оберігати будинок від опадів, холоду і сторонніх звуків. якщо покрівельний настил погано екранує зовнішні впливи, то буде потрібно більш капітальна тепло-, волого-і звукова ізоляція. Найкращими ізоляційними якостями володіють керамічні і бітумні матеріали (класична черепиця, бітумний шифер, гнучка черепиця), трохи гірше в даному плані фальцеві покрівлі з профільованого металевого листа та металевої черепиці.

Вибір покрівельного матеріалу як правильно вибрати, огляд матеріалів

Вага покриття для покрівлі

Вага матеріалу — один з найбільш важливих властивостей, на який варто звернути власну увагу під час вибору покрівлі. покрівельний настил в конфігурації з конструктивом даху (системою крокв, латами) надають велике навантаження на сам фундамент і стіни несучого типу будинку. Це вплив збільшується під час зими — навантаження снгега в середній смузі Росії становить приблизно 100-300 кг на м кв. покрівлі. Також необхідно враховувати специфіку монтажу даху: одні матеріали вимагають крокової обрешітки, а інші — суцільний, що додатково ускладнює всю конструкцію покрівлі, її робить установку набагато складної і дорогої.

Вибір покрівельного матеріалу як правильно вибрати, огляд матеріалів

Найлегший за вагою покрівельний настил — це бітумний шифер, трохи важче — металопрофіль та металева черепиця. Дахи, які покриті рулонних покрівельних матеріалом і гнучкою покрівлею, мають велику вагу за рахунок необхідності монтажу суцільного підстави з деревостружкових плит. Найбільшою громіздкістю відрізняється покрівля з черепиці на керамічній основі — і вага самого матеріалу чималенький, і конструкція крокв повинна бути потужною.

Розміри модуля покрівлі

Формат покрівельного модуля — нюанс, з яким часто не приділяють необхідної уваги, хоча в пошуках відповіді на питання: «як правильно підібрати покрівлю», Він надзвичайно важливий. Розміри покрівельного елемента впливають на складність і ціна настановних робіт, а ще на складність транспортування матеріалу. Це важливий момент, якщо дах має непросту, ламану або радіусу конфігурацію. Щоб знизити кількість відходів під час установки настилу, перевагу надають листовим, а гнучким і штучним покриттям: пласкій покрівлі, глиняної черепиці, рулонному покрівельного матеріалу.

Вибір покрівельного матеріалу як правильно вибрати, огляд матеріалів

Труднощі встановлення даху

Складність установки даху залежить від ваги, формату та властивостей матеріалу для покрівлі. З усього переліку покриттів найбільш в установці складнощів не викликає бітумний шифер — він не важкий, дуже легко ріжеться, його модулі невеликі за розміром, а установка виготовляється на крокову обрешітку. Трохи складніше встановлюється металопрофіль та металева черепиця. Досить витратни і складні в покрівельному облаштуванні з штучних матеріалів: кахельної і бітумної черепиці, що вимагають установки суцільного підстави і закріплення кожного окремого елемента покриття.

Вибір покрівельного матеріалу як правильно вибрати, огляд матеріалів

Ціна матеріалу для покрівлі

Спілкувався вартість даху сформіровивается з багатьох параметрів — тут важлива ціна покриття для покрівлі і добірних елементів (ковзанів, карнизів, розжолобків, заглушок), складність установки системи крокв і монтажу самого настилу. Іноді дах з недорогого матеріалу на виході виявляється значно дорожче передчувають суми. Здебільшого, це відбувається через добірних планок, які продаються поштучно, дорогих настановних робіт і чималого обсягу відходів. З оглядом і тонкощами вибору дешевих покриттів для даху Ви зможете ознайомитися в індивідуальній статті на цьому сайті.

Вибір покрівельного матеріалу як правильно вибрати, огляд матеріалів

Дизайн даху будинку

Дах будинку — це елемент архітектури суттєвої площі, велика по масі кольорова пляма, активно бере участь в композиції ландшафту ділянки за містом. Завдяки цьому під час вибору покрівлі беруть до уваги, наскільки відтінок, конфігурація і фактура покриття буде узгоджуватися з фасадами будинку, природним середовищем, власним виглядом госпбудівель і конструкцій огорожі. За формою матеріали для покрівлі умовно поділяють на:

  • гладкі (рулонний покрівельний матеріал, металопрофіль),
  • черепицеподібну (керамічна, гнучка і металева черепиця),
  • хвилясті (асбестоцементний хвилястий покрівельний лист, бітумний шифер).

Серед цих видів варто вибрати дах такого типу, яка буде найкраще підходити тематиці будинку. Тонкощі вибору палітри кольорів даху ми висвітлили в іншій статті.

Вибір покрівельного матеріалу як правильно вибрати, огляд матеріалів

Безпека покрівлі

Як підібрати безпечну покрівлю — проблема з легкоразрешімих, так як можливу загрозу таять лише лавиноподібні сходи снігу під час зими і удари блискавкою. Якщо розглядати покрівельні покриття в цьому розрізі, то вони все цілком вдало затримують опади на своїй поверхні і чинять опір електричному струму в газах, крім настилів з металу: профільованого металевого листа та металевої черепиці, фальцевої і мідного даху. Для гарантії безпеки такі покрівлі облаштовують спеціалізованими снегобарьер, розміщуючи їх в потенційно небезпечних місцях, і громовідводами, заземлити їх індивідуальної шиною.

Вибір покрівельного матеріалу як правильно вибрати, огляд матеріалів

У плані пожежної фактично всі покрівельні покриття дуже добре пручаються горіння, крім рулонного покрівельного матеріалу — матеріалу на бітумній основі. Хоча бітуми і горючі полімерні матеріали входять до складу м’якої черепиці, шар для декору з мінеральної крихти здатний зупинити поширення вогню. У бітумного шиферу, подібну роль відіграють волокна целюлози.

Екологічність матеріалів для покрівлі

Безліч сучасних покриттів для покрівлі відносяться до чистих в екологічному плані матеріалами. Виняток становить асбестоцементний асбестоцементний хвилястий покрівельний лист, під час виготовлення якого використовують канцерогенний амфіболовий азбест. Вітчизняний асбестоцементний хвилястий покрівельний лист, зроблений з хрозотілового азбесту, ніякої небезпеки для здоров’я оточуючих не становить.

Вибір покрівельного матеріалу як правильно вибрати, огляд матеріалів

Інформацію про ключові характеристики даху і хитрощі підбору покриття для покрівлі Ви зможете отримати з відео:

висновок

Як правильно вибрати покрівлю — про це необхідно задуматися на етапі проектування будинки за містом, щоб передбачити всі потенційні навантаження на конструкції несучого типу, правильно проссчітать складність і ціну робіт пов’язаних з будівництвом, обсяги конструктивних і витратних матеріалів. Купуючи матеріал для покрівлі, оціните його комплексно, з урахуванням зовнішнього вигляду і ціни, труднощі монтажу та довговічності, екологічності та безпеки і лише після цього приймайте останнє рішення.

Вибір матеріалів для покрівлі. Відповіді на запитання.

покрівельний підбір. Економ-клас // FORUMHOUSE

Вибір покрівельних матеріалів. Відповіді на запитання.

Вибір покрівлі. Економ-клас // FORUMHOUSE

Related Post

Як правильно вибрати покрівлю блог компанії krovelsonЯк правильно вибрати покрівлю блог компанії krovelson

Як правильно підібрати покрівлю? Спорудження нового об’єкта — пріоритетне завдання, для якої ґрунтовно готуються роботи за проектом, розрахунки, креслення.

Яка дах краще для заміського будинкуЯка дах краще для заміського будинку

Конструктивні елементи даху. Природно, під час планування забудови напрошується питання, який вид даху вибрати, чи якась дах краще — дешевше, дорожче, ламана або двосхилий, а може вальмовая?