Сарай своїми руками як побудувати, креслення, проекти

сарай на дачній ділянці: планування, схеми, матеріали, будівництво

сарай перше і найнеобхідніше, з чого починається облаштування ділянки землі. Спочатку він буде притулком від негоди, майстерні і спальнею-нічліжкою. А далі на себе візьме власні головні обов’язки сховища садово-городнього інвентарю, врожаю і домашніх заготовок. Можливо, прийме і домашню живність.
побудувати сарай власними руками не бозна що за наука, про це і стаття. Набагато проблематичніше тут же правильно розмістити його з урахуванням перспектив свого розвитку і планування сусідських ділянок. сарай відноситься до джерел забруднення. Якщо спочатку в ньому і мишей не намічалося, то де гарантія, що протягом якогось часу там не з’являться кури, а то і бичок? У сьогоднішній щільній забудові укластися в санітарні нормативи важкувато, особливо в розрахунку на майбутнє. Можливо, доведеться з осені спорудити пересувний сарайчик (див. Далі), а вже по весні поставити його де необхідно назавжди: відразу вгадати, щоб потім не виявився він більмом на оці, складно.

Сарай своїми руками як побудувати, креслення, проекти

Приклад розташування сараю на ділянці
Погляньте на рис. Скільки там всього! Рай земний, та й годі, а не садиба. Тепер беріть масштаб: типові 12 соток і будинок 120 квадратів в плані, 80 житлових. Обзавівшись землею, всю зиму лаялися — з чого починати, де чого бути. Сім’я по доходах средненькая; забудовані за власні ніяк не виходив без продажів майбутньої сільгосппродукції. Планувалося, що року 3 на ділянці з будівель буде тільки сарай, завдяки цьому будувати його необхідно було дешево, але капітально. Автогараж відсували в дальній кут і кошторис на дорогу до нього збивали згнітивши серце, але інакше ніяк не виходив укласти в санітарні нормативи смітник з вигребом, забезпечивши при цьому під’їзд сміттєвоза до баку і санбочкі до септика.
Оскільки будівля велася для себе, то вирішили вберегтися від зарази не тільки де-юре, але і по суті, для чого над подвір’ї з сараєм посадили волоський горіх. Це дерево виділяє масу фітонцидів, завдяки цьому під ним і біля нього нічого до ладу не росте, але і мух з щурами не буває; варто ще сказати що, влітку він дає відмінну тінь. Під Липецькому горіх знадобилося довго виходжувати, але на 8-й рік він все ж дав урожай, до того часу і облаштування було закінчено. Що і відзначили в альтанці біля водойми, сьорбнувши чого належить з погребици; дуже навіть до речі підвал при зоні відпочинку припав. А починалося все з сараю …

що спочатку?

 1. Орієнтуємося на місці, розмовляємо з сусідами. Мета — знайти найкраще місце для сараю: щоб був близько, але й не стирчав перед очима і укладався в санітарні нормативи по відстаням до джерел водозабезпечення та ін. Схильних до забруднення об’єктів (будинки для житла, посадки сільгоспкультур, особливо коренеплодів);
 2. Раптом по п. 1 ясності немає, будуємо сарай або пересувний, або тимчасову будівлю з недорогого непридатного матеріалу. все таки, сарай на дачній ділянці з обапола або дощок б / у можливо побудувати досить довговічним, дешево і дуже легко облаштувати до додання йому цілком привабливі виду, см. далі;
 3. Якщо з місцем під сарай сформувалися відразу, вибираємо вид верхньої будови з урахуванням можливості обзаведення тваринами;
 4. Підбираємо до «коробці» дах;
 5. Визначаємо тип підстави;
 6. проектуємо сарай з прив’язкою на місцевості. Останнє дуже важливо, тому що органи нагляду з джерелами забруднень не церемоняться;
 7. Зводимо (підбиваємо) кошторис на будівництво і оформлення;
 8. Можливо, коригуємо проект, якщо сарай в бюджет не входить;
 9. Також, можливо, розглядаємо варіант самобуду з подальшим узаконенням. якщо сарай заздалегідь лягає в СанПіН (Санітарні Правила і Норми), то так буде дешевше і легше, ніж будувати спочатку за планом;
 10. Купуємо матеріали, будуємо.

Як бути з проектом2

сарай — Чи не важко швидке за що не обігріваються нежитлова будівля, з чого йдуть важливі полегшують справу слідства. Про них для будівництва мова попереду, а поки необхідно мати на увазі, що при оформленні / узаконення найбільших причіпок і труднощів слід очікувати по прив’язці на місцевості відповідно до СанПіН. Власне проект сараю повинен в себе включати листи з фасадами, план з розрізами, см. Відбиток 2 рис. і план-схему фундаменту зі специфікацією матеріалів на нього, як на рис. з план-розрізами.

Сарай своїми руками як побудувати, креслення, проекти

Лист фасадів з проекту сараю
В основному, безкоштовні проекти сараїв з рунета затверджені без жодного та потім ніхто ніколи не перевіряє точно, що там насправді збудовано. Схоже на проект, і ладно. Відхилення від проекту в будівництві допустимі, а в «мелкострое» для себе і без узгодження можна обійтися. Але ось план-схему розташування на ділянці вивчають дуже обачно, як і плани сусідських ділянок і їх згоди на будівництво. Так що потурбуйтеся зібрати ці папери заздалегідь, вони дійсні 3 роки.

Сарай своїми руками як побудувати, креслення, проекти

Лист план-розрізів з проекту сараю
Можливо, в’їдливий чинуша попросить ще лист з системою каркаса, тому що нежитлове-то воно нежитлове, але люди туди заходять. На даний випадок для зразка — креслення на рис. До речі, це зовсім хороша сарайкі для 6-соточной дачі. Про всяк випадок там і спати можна, лігши діагонально.

Сарай своїми руками як побудувати, креслення, проекти

Каркас міні-сараю для невеликої ділянки
Примітка: маленький кріплення (цвяхи, саморізи, куточки, скоби) в матеріальній відомості до креслень перераховувати не обов’язково, тому що він купуються по Коли ви будете витрачати. Також не обов’язково вказувати пергаміни вартістю до 3000 руб. Якщо, скажімо, на покрівлю піде 2 рулони рулонного покрівельного матеріалу, то це вийде до 1000 руб., Завдяки цьому також відносимо до здобувається по Коли ви будете витрачати. Зберігайте тільки товарні чеки, раптом що — виручать.

О не постійних сараях

добротний дерев’яний сарай без фундаменту важить до тонни; з односкаткой і якщо будувати дбайливо, однак не по-купецькому, можна вкластися в півтонни. Переміщати його на ковзанках по зліг, див. Рис., Подважівая ломом, можна удвох. Щоб підняти і поставити на основу за допомогою лямок (мотузок), вистачить 10-12 міцних мужиків. Хоча хтозна, чи не обійдеться чи подальше ласощі для такої натовпу дорожче оренди автомобільного крана …

Пересування сараю на ковзанках
До чого це, крім того, що спервоначала будувати можна практично скрізь? До того, що в даному випадку проект необхідний не більше, ніж для собачої будки, а для неї він не потрібно зовсім. Якщо рік вистоїть, то потім, на фундаменті, узаконять, тільки б в СанПіН вписувався.
Але тут постає питання вже для себе: а як на сам фундамент ставити? Потрібно б на анкерні болти посадити, проте не демонтувати ж споруду, щоб крізь вінець їх проштовхнути? Є спосіб, про нього див. Далі.

З чого будувати?

Які будівельні матеріали чудово підійдуть для сараю? Дуже міцні, стійкі, дешеві і легкі в роботі? Перш за все — дошки. сарай можна, можливо побудувати з одних тільки дощок, см. далі. Дешеві будівельні дошки, причому будова з них виглядає цілком акуратним і навіть елегантним в дусі рустикального дизайну, поз. 1 на рис.

Сараї з самих різних матеріалів
Примітка: ще не так дорого «необрезухі» горбиль. З нього одного також можливо побудувати сарай, см. відео нижче. Правда, до витонченої «рустикальності» його довести складніше. Дуже складна частина роботи — окоріваніе обапола, тобто очищення його від кори; для неї необхідний спеціалізований інструмент для ручної роботи, див. наступний ролик.

Відео: сарай з обапола

Відео: очищення обапола від кори

каркасний сарай, поз. 2 на рис. вище, дуже популярний, тому що технологія малого канадського будівництва добре освоєна приватними забудовниками. Втім збирати брусовий каркас, як для битовки або інших хоча б на час населених будівель (до них, до речі, належать і дачні санвузол з душем), поз. А на рис. з правого боку, не обов’язково. Точніше, виходячи з вимог міцності, обов’язково для сараїв мобільних. А якщо будова ставиться відразу на власному місці, то і каркас можна зібрати з одних лише дощок, поз. Б. Це набагато зробить дешевше споруду, якщо в справу підуть дошки необрізні і б / у.

Каркаси сараїв з бруса і дощок
іноді заміський сарай естетики заради зашивають Орієнтовано-стружкові плити, поз. 3, або фанерою. Дані матеріали на відкритому повітрі повалені розшарування, завдяки цьому перед фарбуванням сарай з обшивкою з Орієнтовано-стружкові плити необхідно як слід заґрунтувати, а фанерний два рази обробити водно-полімерної емульсією.
Капітальні сараї, особливо скотні, зводять дуже часто з пенобетонов, поз. 4. Менша їх надійність якщо порівнювати з цеглою в цьому випадку не грає ролі, але сарай з пенобетонов виходить дешевше, легше в роботі, під час зими тепліше, а в літній період прохолодніше. Якщо ви підберете собі такий, майте на увазі:

 • сарай з пенобетонов можна починати будувати на стовпчастих фундаменті по дерев’яному вінця, як, напр., баню.
 • На цементно-піщаному розчині кладуть не більш 3-х нижніх рядів, а вище необхідно переходити на спеціалізований клей для газоблоку. Будова не важке, і слабо навантажені в вертикальному положенні верхні цементні шви можуть порватися під бічним тиском вітру.
 • Виклавши стіни на третину по висоті, роботу переривають до затвердіння розчину для кладки, щоб кладка не попливла по швах. Аналогічний перерву роблять на 2/3 кладки.

У продажу також є комплекти деталей для швидкозбірних пластикових сараїв, поз. 5. Втім ціни, кажучи м’яко, викликають сумнів, по-перше. Друге, живність в подібних сараях чомусь не приживається. Можливо, з тієї ж причини, які б вони не були, за якими і люди не проживають в пластикових будинках.

вибираємо дах

Який дахом крити сарай: 2-ух- або односхилим2 Перша має перевагу виключно естетичне. У сараї завжди виділяються міазми. Будемо відверті, адже і одяг для роботи не день у день перуть. І навіть не кожного тижня. А солодкі яблука і розваристої картопля випромінюють далеко не Чи не шкідливо і безпечний у високій концентрації етен. Про курей-свинках і і не скажеш.

Система вентиляції сараїв з одно- і щипцевій дахом
Односкатка забезпечить ефективну вентиляцію без жодних додаткових заходів, зліва на рис. Раптом вітер задме в лоб, козирок стане повітрозабірником і видавить непотрібні випаровування в щілини. А під дахом з двома ухилами вони будуть дуже довго клубочитися, перед тим як піти в волоковое вікно, з правого боку там же. Варто ще сказати що, односкатка набагато дешевше і простіше. Завдяки цьому сарай дуже непогано б будувати односхилий. Виняток — якщо на його горищі буде сінник.

підстава

тимчасовий сарай без фундаменту встановлюють на подушку з щебеню товщиною 25-40 см. її насипають врівень з поверхнею грунту, знявши гумус. Втім сараю тривалого користування все ж необхідний фундамент дуже надійний для такого типу будови, недорогий і не досить складний.
На плитних фундаментах сараї будують нечасто: для простого вони занадто трудомісткі і дороги, а в корівнику або свинарнику на плиті важко влаштувати стійла і гною яму. Великі скотні сараї з цегли будують на стрічковому або столбчато-стрічковому фундаменті, однак для дуже маленького приватного господарства і це, все таки, зайве.

Сарай своїми руками як побудувати, креслення, проекти

Фундамент на стовпах сараю
Хороший фундамент сараю — стовпчастий, див. Рис. Технологія його закладення (так називається процес фундаментної споруди) описана раніше; ми тут розберемо, спростити і полегшити цю роботу для сараю. Поетапно облаштування фундаменту на стовпах під сарай виглядає так:

 1. Для бетону купуємо у шляховиків (неробочих!) Гравійно-піщану суміш (ПГС), вона значно дешевше піску для будівельних робіт і гравію в окремо. Бетон на ПГС під будівлю житлового фонду непридатний, проте для сараю піде;
 2. Також купуємо цемент М400 в розрахунку 1 мішок на 9 мішків ПГС. Бетон вдасться М150, для сараю вистачить;
 3. На ділянці робимо обноску з 1-го (так, власне одного) шнура на кілочках;
 4. Перевіряємо її як в більшості випадків, порівнянням діагоналей і промірами сторін;
 5. За шланговими водяному рівню знаходимо найвищий кут і ставимо відступ шнура від поверхні грунту в 10 см;
 6. Тим же рівнем виставляємо обноску в горизонталь;
 7. У найнижчому кутку Бурим 200-мм ручним буром свердловину на розрахункове заглиблення плюс 15-25 см на піщано-щебеневу подушку;
 8. На штанзі бура ставимо позначку;
 9. Бурим інші свердловини до збігу мітки на бурі зі шнуром;
 10. Засипаємо в свердловини рівні пісочний шари і щебеню з трамбуванням кожного шару. Застосовувати тут ПГС не можна, тому що заливається розчин повинен трохи потрапити в щебінку;
 11. Звертаємо з 2-х шарів рулонного покрівельного матеріалу гільзи паль діаметром 150 мм. Скріплюємо їх 2-мм м’яким дротом. Щоб гільзи НЕ распёрло при заливці, потрібно 3-4 пояса обв’язки на 1 м їх довжини;
 12. Ставимо гільзи в свердловини. Підкладаючи камінчики, виставляємо вертикально;
 13. Відрізаємо гільзи, ножицями для роботи з металом або великими кравецькі, врівень зі шнуром;
 14. Готуємо каркаси з арматури: по 3 (10-12)-мм рифлених прута на стовп, перев’язаних тієї ж 2-мм дротом. Крок зв’язки в вертикальному положенні — 200-250 мм. Відстань від внутрішнього краю гільз і їх верху звичайне, 30-50 мм;
 15. Ставимо каркаси в гільзи, виставляємо, щоб не торкалися стін;
 16. Замішуємо бетон на ПГС до густоти сметани;
 17. Заливаємо стовпи пошарово, шарами в 15-20 см, з перервою 10-25 хв. між шарами. Це називають заливка з гідроуплотненія. Насправді шари заливають поетапно, почавши з одного і того ж стовпа;
 18. Перед заливанням останнього (передостаннього) шару ставимо в стовпи анкерні болти;
 19. На 3-ю добу виробляємо зворотну засипку грунту з трамбуванням. Слідкуйте, щоб не збити стовпи з вертикалі!
 20. На 7-у добу (бетон набрав 50% міцності) можна продовжити будівництво. На 20-ту добу, при температурі 15-25 градусів, бетон набере 75% міцності і будова на ньому вважається придатним до роботи.

верхня будова

Отже, тепер будуємо сарай. Напр., Такий, як на рис. Він теж без проблем постане на 6-соточной дачі, але трохи більше: можна в ньому добре відіспатися, і є відсік для інструменту. У перспективі, можливо, для дровяніка або пташника.

Гараж-майстерня-сарай-хозблок (4 в 1) власними руками. Демонструю проект. new.

як побудувати сарай власними руками, проекти

САРАЙ | Хозблок своїми руками | №7. проект і креслення для скачування!

як побудувати сарай своїми руками, проекти

Related Post

Каркасний сарай своїми руками — покрокова інструкція з фото і відеоКаркасний сарай своїми руками — покрокова інструкція з фото і відео

будуємо самі каркасний сарай з односкаткой У побуті будь-якого приватного домоволодіння обов’язково є інвентар для саду і інструменти, які слід де-небудь зберігати.

Як побудувати сарай своїми руками — покрокова інструкція, креслення (80 фото)Як побудувати сарай своїми руками — покрокова інструкція, креслення (80 фото)

Як дешево і швидко побудувати сарай власними руками — детальна інструкція, креслення, фото ідеї На дачі частіше першої будуватися господарська будівля для зберігання інструментів, інвентарю, а пізніше будується будинок житлового